Welness s vůní Vánoc

25. 12. 2013
Welness s vůní Vánoc
Nalaďte se na vůni vanilkových rohlíčků, zázvorek, medových perníčků nebo čokoládových figurek a nechte své tělo hýčkat gurmánskými masážemi s typickou vůní vánočních svátků.

V chladnějším zimním období, kdy si sluneční paprsky moc neužijeme, potřebujeme častěji dobít baterky. Dopřejte si proto masáž plnou vůní ve znamení typicky vánočních ingrediencí, které jsou trendem při olejových terapiích!

Skvěle regenerují a omlazují pokožku celého těla, detoxikují, uzdravují při nachlazení a také zklidňují mysl. Kterou z nich si vyberete vy?

Zázvorová masáž – stimuluje

Letošní novinkou jsou masáže, při kterých se používají olejíčky s rostlinnými silicemi zázvoru.

Příznivě působí na nervový systém a rozpouštějí chmury. Zázvor je pro své prokrvující účinky velkým pomocníkem i při bolestech hlavy a svalů. „Podporuje imunitní systém a spouští ozdravné procesy v těle,“ říká masérka Zuzana Nečasová ze studia Iris. Dopřejte si ho jako první pomoc při nachlazení či bolestech kloubů.

Vyzkoušejte: Studio Iris, Benátky nad Jizerou

Medová masáž – detoxikuje

O léčivých účincích medu věděli již staří Egypťané, Řekové i Římané. Má silné detoxikační účinky a dokáže účinně odstranit usazeniny uložené hluboko v tkáních. Na tělo se rozlije malé množství zahřátého medu a rozetře se pohybem dlaní. Med se díky kompresním masérským hmatům dostává hluboko do tělesných tkání.

Na konci masáže se zlatavý med promění v pěnu šedobílé až hnědočerné barvy, což je důkaz, že tělo opouštějí škodliviny.

Vyzkoušejte: Wellness Praděd, Lázeňská 62, Lázně Mšené

Skořicový zábal – proti celulitidě

Zábal se skořicí povzbuzuje, čistí a silně prokrvuje pokožku, zmírňuje celulitidu a působí jako afrodiziakum. Krém se nanáší na dolní končetiny, které se následně překryjí termofólií, jež zabrání úniku účinných éterických olejů. Krém stimuluje látkovou výměnu, čímž se podporuje odbourávání tuku a odvádění přebytečné vody z tkání. Po zábalu následuje masáž. V den procedury se doporučuje vypít 2–2,5 litru vody.

Pozor si jen dejte na možnou alergickou reakci na skořici.

Vyzkoušejte: Léčebné lázně Bohdaneč, Masarykovo nám. 6, Lázně Bohdaneč

Vanilkový peeling – proti stresu

Peeling s vůní vanilky pozitivně ovlivňuje činnost oběhového systému a srdce, zmírňuje napětí, zklidňuje a odstraňuje únavu. Procedura zahrnuje očištění pokožky těla vanilkovým peelingem, po něm následuje masáž vanilkovým krémem nebo vanilkovým olejem. Její součástí je i vanilková maska obličeje tzv.

Ghassoulem s vanilkou, což je speciální hlína bohatá na minerální látky se zklidňujícími účinky. Příjemným bonusem je i fakt, že nasládlá vůně uspokojí chuť na sladké.

Vyzkoušejte: Centrum Maja, Moskevská 658/41, Liberec

Kokosová masáž – regeneruje

Pro své vyživující účinky je kokosový olej považován za tu nejlepší péči pro pěstění pokožky těla, ale i vlasů.

Jeho skvělé univerzální vlastnosti a nádhernou jemnou vůni objevili ostrované jižního Pacifiku již před mnoha staletími. Používali ho spolu s extrakty květin zejména ke zjemnění, hydrataci, ochraně, regeneraci a hojení pokožky. Panenský kokosový olej navíc obsahuje antioxidanty, které chrání pokožku před stárnutím a přispívají k její regeneraci.

Vyzkoušejte: Hotel Maximilian, Haštalská 14, Praha 1

Čokoládový zábal – uvolňuje stres

Působí na cévní zakončení v kůži, zrychluje látkovou výměnu a ovlivňuje činnost srdce. Na pokožku ošetřenou peelingovými zrníčky masér aplikuje horkou směs čokolády a kvalitních přírodních olejů. Poté vás zabalí do fólie a nechá látky působit. Při odpočinku vnímáte smyslnou vůni a do těla se uvolňují hormony štěstí – dopamin, serotonin a endorfin.

Čokoládová masáž navíc pomáhá k vyhlazení pokožky a zmírňuje celulitidu.

Vyzkoušejte: Aquapalace Čestlice; Ginkgo masáže, Cejl 107, Brno

Článek vyšel v časopise Dieta

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina pracovního týdne vám přinese vytoužený úspěch. V nejbližších dnech očekávejte nabídku k povýšení, finanční bonus či jinou formu odměny. Zatím jste plni energie, proto…

Nejčtenější články

Doporučujeme