Johnny Depp jako Jack Sparrow v dobrodružné filmové sérii Piráti z Karibiku Foto: Profimedia

Johnny Depp jako Jack Sparrow v dobrodružné filmové sérii Piráti z Karibiku Foto: Profimedia

Slavný herec vypadá ve svých padesáti osmi letech stále atraktivně Foto: Profimedia
Jennifer Grey v 80. letech Foto: Profimedia
Jennifer Grey v oblíbém romantickém fimu Hříšný tanec Foto: Profimedia
Slavná hvězda Hříšného tance v současnosti Foto: Profimedia
28
Fotogalerie

Johnny Depp vyhrál soud s bývalou manželkou: Jaké krásky ho milovaly i nenáviděly

Johnny Depp vždy patřil k nejobsazovanějším hercům v Hollywoodu a jeho role ve filmech Střihoruký Edward, Ospalá díra, Karlík a továrna na čokoládu nebo Piráti z Karibiku jsou nezapomenutelné. Krutý zlom v jeho kariéře ale nastal tehdy, když ho jeho bývalá manželka Amber Heard obvinila z domácího násilí, což vedlo k tomu, že se nabídky přestaly hrnout. V posledních týdnech probíhal drsný veřejný soud a nyní byl vyřčen rozsudek, který dal za pravdu Deppovi. Blýská se Johnnymu na lepší časy?

Jennifer Grey

Hvězda kultovního filmu Hříšný tanec Jennifer Grey a Johnny Depp spolu chodili pouhý rok v roce 1987 poté, co se Grey rozešla se svým snoubencem, hercem Matthewem Broderickem. Herečka několikrát zmínila, že nepoznala opravdovou vášeň, dokud nepoznala Deppa. Na jejich vztah vzpomíná jako na jeden z nejvášnivějších v jejím životě a říká, že herec stál za všechny těžkosti, kterým kvůli jejich vztahu musela čelit. „Jsem zamilovaná, docela jistě poprvé v životě… Je milý, zábavný, chytrý, morální, přemýšlivý, uctivý,“ napsala si herečka tehdy do svého deníku. Přiznala také, že ji Depp požádal o ruku po pouhých dvou týdnech vztahu, nakonec to ale byla ona, kdo vztah ukončil, když tehdejšímu idolovi nechala vzkaz v hotelovém pokoji, zatímco on byl na schůzce. Podle jejích slov vztah po devíti měsících neustál Deppovu rychle rostoucí slávu.

Jaký byl Johnny Depp loni v Karlových Varech? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Winona Ryder

Johnny Depp a Winona Ryder se poprvé potkali na premiéře hereččina filmu Great Balls of Fire! v roce 1989, o pár měsíců později už spolu točili slavný film Střihoruký Edward. Mladičká Winona se do herce okamžitě zamilovala a po pěti měsících došlo na zásnuby. Svatba se však nikdy nekonala a jejich vztah skončil v roce 1993, a to i přesto, že Depp bral vztah vážně a na důkaz lásky si nechal vytetovat „Winona Forever“ (Winona navždy), které však po rozpadu vztahu změnil na „Wine Forever“ (Víno navždy). Hollywoodský herec je přesvědčený, že za konec jejich vztahu může silný mediální tlak, který pár neustál. Oba nesli rozchod velmi těžce a dlouho se jeden pro druhého trápili, dodnes o sobě ale mluví jen v superlativech. Winona Ryder se Deppa neváhala okamžitě zastat, když proti němu Amber Heard vznesla obvinění ze sexuálního násilí.

Pokračování 3 / 6

Juliette Lewis

S Juliette Lewis se Johnny Depp poznal krátce po rozchodu s Winonou během natáčení filmu Co žere Gilberta Grapea. Mladá herečka mu tehdy padla do oka a na pár měsíců mu posloužila jako takzvaný převozník. Právě díky ní se Depp definitivně dostal z nešťastné lásky, nový vztah ale logicky neměl dlouhého trvání.

Pokračování 4 / 6

Kate Moss

Rok po rozchodu s Winonou Ryder poznal Johnny Depp o jedenáct let mladší modelku Kate Moss, s níž ho v restauraci seznámil jejich společný známý George Campbell, tehdejší sloupkař v módním časopise Vogue. Vztah s krásnou dvacetiletou topmodelkou byl i přes rozdílný věk vášnivý a byl považován za poněkud pohoršlivý – i přesto, že probíhal v divokých 90. letech. Pár spolu nafotil provokativní fotografie, na kterých jsou oba polonazí. Vztah se nakonec po čtyřech letech rozpadl, herec vzal vinu na sebe a uvedl, že krásné modelce nevěnoval dostatek času. Kate Moss po čase přiznala, že na rozdíl od Deppa se z rozchodu dostávala dlouho a nedokázala se s ním smířit. Během soudu, který probíhal v posledních týdnech, ale své bývalé lásce přispěchala na pomoc a svědčila v jeho prospěch.

Pokračování 5 / 6

Vanessa Paradis

Nejosudovější a nejdelší vztah prožil Depp s francouzskou zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradis, se kterou má dvě děti: dceru Lily Rose a syna Jacka. Poznali se v Paříži při natáčení filmu Devátá brána a Vanessa se stala další ženou, která herce na první pohled přímo uhranula. Žili spolu od roku 1998 dlouhých čtrnáct let, ale nikdy se nevzali. Jejich vztah se definitivně rozpadl v roce 2012. Rozešli se však v dobrém a právě Vanessa Paradis je ženou, která Deppa od začátku obvinění z domácího násilí hlasitě brání.

Pokračování 6 / 6

Amber Heard

Poslední osudovou ženou herecké ikony byla herečka Amber Heard, již Depp poznal jak jinak než na natáčení filmu Rumový deník. Vzali se v roce 2014 a zpočátku vypadal jejich vztah idylicky. Vše se ale začalo rozpadat ve chvíli, kdy Amber herce nařkla z domácího násilí a pouhé dva roky po svatbě požádala o rozvod. Následně podala na svého bývalého manžela trestní oznámení. Odstartovala tím vleklý soudní proces s obrovským množstvím žalob, které jeden na druhého podávali. Soud následně skončil ve prospěch Amber. Nepomohly ani výpovědi Deppových bývalých partnerek, které ho bránily. 

Depp ale vrátil své bývalé manželce úder, před časem podal žalobu na Amber a u soudu mimo jiné tvrdil, že obětí domácího násilí byl on sám. Svou bývalou ženu žaloval za pomluvu a nactiutrhání o 50 milionů dolarů. Po šesti týdnech veřejných a medializovaných výslechů a výpovědí přednesla porota 1. června 2022 svůj verdikt. Heard byla shledána vinnou ve všech bodech obžaloby. Deppovi zaplatí 5 milionů a k tomu herec dostane 10 milionů jako odškodné.

Porota navíc rozhodla, že vyjádření Deppova právníka, kdy označil obvinění Heard vůči Deppovi (herečka expartnera obvinila z domácího násilí) za „hoax“, bylo pomlouvačné. Amber tak rovněž dostane odškodnění, a to ve výši 2 milionů dolarů. Bývalého manžela původně žalovala o 100 milionů.

Doporučujeme

Články odjinud