WWW Vtip: Rychlokurz marketingu pro ženy

10. 9. 2003
WWW Vtip: Rychlokurz marketingu pro ženy
Chcete alespoň trochu porozumět marketingu? Není to nic složitého. Některé druhy marketingu a jejich pravidla si dokonce můžete vyzkoušet i v běžném životě.

1. Jsi na večírku a vidíš fakt krásnýho chlapa. Přijdeš k němu a řekneš mu: "V posteli jsem fakt dobrá." Tak tohle byl klasický "direct marketing".

2. Jsi na večírku s partou kamarádek a vidíte fakt krásnýho chlapa. Jedna z kamarádek k němu dojde a řekne mu: "Vidíš tu holku támhle? Ta je v posteli fakt dobrá." Tohle byla "reklama".

3. Jsi na večírku a vidíš fakt krásnýho chlapa. Přijdeš k němu a požádáš ho o jeho telefonní číslo. O dva dny později mu zavoláš a řekneš mu: "V posteli jsem fakt dobrá." Tohle byl případ "telemarketingu".

4. Jsi na večírku a vidíš fakt krásnýho chlapa. Vstaneš, upravíš si trochu šaty, přistoupíš k němu, nabídneš mu, že si dáte skleničku. Jdeš ho doprovodit, protože se rozhodl odejít. Podáš mu peněženku, protože mu upadla. Nabídneš mu cigaretu a řekneš mu: "V posteli jsem fakt dobrá." Tomuhle se říká "public relation" neboli P.R.

5. Jsi na večírku a vidíš fakt krásnýho chlapa. Vzpomeneš si, že ho vlastně už znáš. Přijdeš k němu, trochu mu osvěžíš paměť a řekneš mu: "Vzpomínáš, jak dobrá jsem byla v posteli?" Tohle byl CRM - "customer relationship management".

6. Jsi na večírku a vidíš fakt krásnýho chlapa. On zajde za tebou a řekne ti: "Chtěl jsem ti říct, že v posteli jsi fakt dobrá." Tak tomuhle se říká "branding" neboli rozpoznání značky a upoutání se na ni.

7. Jsi na večírku a vidíš fakt krásnýho chlapa. Přijdeš k němu a řekneš mu: "V posteli jsem nejlepší." Tak tohle byl klasický příklad klamavé reklamy.

8. Jsi na večírku s partou kamarádek a vidíte fakt krásnýho chlapa. Jedna z kamarádek k němu dojde a řekne mu: "Vidíš tu holku támhle? Ta je v posteli fakt děsná, já jsem mnohem lepší." Tohle byla nekalá soutěž.

9. Jsi na večírku s partou kamarádek a vidíš fakt krásnýho chlapa. Přijdeš k němu a řekneš mu: "Nevím, co ti naslibovaly ostatní, ale já jsem v posteli lepší než všichni ostatní dohromady!". Tohle bylo výběrové řízení pro státní zakázku

Text nám poslala e-mailem Katka.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Sbalte si nejnutnější a vydejte se na výlet. Nejlépe vám bude ve společnosti přátel. Rodinné vazby jsou nyní stejně na bodu mrazu. Jen si dejte pozor, ať se vrátíte v pondělí včas, abyste…

Nejčtenější články

Doporučujeme