X Factor dá šanci zpěvákům bez omezení věku

5. 10. 2007
X Factor dá šanci zpěvákům bez omezení věku
Nová hudební soutěž na Nově pod názvem X Factor přináší opět komukoliv, kdo na to má, stát se hvězdou pop music. S populární Česko hledá SuperStar ji spojují jména dvou porotců, Gábiny Osvaldové a Ondřeje Soukupa, další rysy ji naopak budou výrazně odlišovat.

Osvědčenou dvojici porotců doplní rocker Petr Janda. I jeho bude během čtvrt roku, kdy soutěž poběží, čekat nejen posuzování výkonů, ale také samotné soutěžení.

Každý z nich bude totiž patronem, jakýmsi producentem jedné skupiny soutěžících, kterou si sám vybere. A přihlásit se tentokrát může opravdu každý. Neexistuje omezení věku, ani žánru, šanci dostanou jednotlivci i skupiny.

Soutěž již proběhla v deseti zemích. Ve Velké Británii, kde vznikla, sleduje kažou sobotu souboj talentů i netalentů ve čtvrté řadě série přes 7 a půl milionu diváků. Porotu v tomto případě vede duchovní otec celého projektu Simon Cowell (47), kterému po boku usedli herečka a producentka Sharon Osbourneová, zpěvačka a modelka Dannii Minogueová a hudební manažer Louis Walsh.

Na obrazovkách se u nás soutěž objeví v příštím roce. Má několik fází. Castingy proběhnou v různých městech České republiky, po nich bude následovat semifinálové soustředění. Tam si již porotci vyberou favority ve své kategorii (jsou tři - dvě podle věku, třetí pro skupiny) a pošlou je do finále.

Pak udělají vše, aby jejich koně vyhráli, od výběru repertoáru po choreografii. V tomto případě bude zvlášť napínavé sledovat souboj manželů Gábiny Osvaldové a Ondřeje Soukupa, kteří jsou známí tím, že jeden druhému nic nedarují zadarmo.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Není všechno zlato, co se třpytí. Ve vztahu to nevypadá dobře. Prostě si lezete na nervy a navzájem se osočujete z věcí, které jsou bezvýznamné. Jindy byste to neudělali, ale máte špatnou…

Nejčtenější články

Doporučujeme