Yann Tiersen, autor hudby k filmu Amélie z Montmartru, vystoupí v březnu v pražské Arše

29. 1. 2007
Snově melancholické melodie v rockovém remixu zazní 19.března v pražském Divadle Archa, kde vystoupí bretaňský skladatel a multiinstrumentalista Yann Tiersen s kapelou.

Skladatel, multiinstrumentalista a zpěvák Yann Tiersen vstoupil do povědomí mezinárodního publika především díky filmové hudbě. Tiersenův soundtrack k filmu Amélie z Montmartru se stal obrovským trhákem nejen ve Francii, skladby patří i u nás mezi velké šlágry. Tiersenova minimalistická hudba vychází z opakování klíčového motivu, který často střídá dva hlavní nástroje - akordeon a klavír za doprovodu xylofonu, foukací harmoniky či orchestru. Tiersenova živá vystoupení se naopak vrací k punk-rockovým kořenům a nepostrádají energický drive. Na svém koncertě v Arše představí Tiersen se svojí čtyřčlennou kapelou své poslední studiové album Les Retrouvailles a písně z Amélie v rockovém remixu.

Yann Tiersen (1970) Po studiu klasické hudby a hře na housle a klavír se Tiersen nechal významně ovlivnit energií a přímočarostí rockových a postpunkových kapel raných 80. let, začíná komponovat hudbu pro krátkometrážní filmy a později i pro divadelní hry. V roce 1995 vydává své debutové album La Valse des Monstrem a následují další alba. Pozornost však vzbuzují především Tiersenova živá vystoupení připomínající performance, kde Tiersen obratně střídá harmoniku, violu i klavír. Tiersen vytvořil muziku k řadě filmů mj. Alice et Martin (André Téchiné), Vysněný život andělů (Eric Zonka), Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain (Jean-Pierre Jeunet) či naposledy Good-Bye, Lenin! (Wolfgang Becker). Po albu Les Retrouvailles z roku 2005, na kterém hostují např. Stuart Staples (Tindersticks), Liz Fraser (Cocteau Twins) a Jane Birkin, vydal na konci minulého roku živé album a DVD nazvané On Tour.

Vstupenky v ceně 450,- Kč jsou v předprodeji v pokladně Divadla Archa a sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.

YANN TIERSEN On Tour pondělí 19. března 2007 / 20.00 Divadlo Archa www.archatheatre.cz zdroj: www.livermusic.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Mimo jiné je červen je měsícem myslivost a příroda se na přelomu jara a léta skutečně probouzí. Vyjděte si do přírody a kochejte se zelení či květenou, ihned vám dodají lepší náladu. Navíc…

Nejčtenější články

Doporučujeme