Za dobrým vínem a zábavou na Znojemské vinobraní

14. 9. 2001
Za dobrým vínem a zábavou na Znojemské vinobraní
Pokud jste milovníky dobrého vína a dobré zábavy, pak si rozhodně nenechte ujít letošní Znojemské vinobraní, které proběhne ve dnech 14.-15. září.

Za dobrým vínem a zábavou na Znojemské vinobraní

Pokud jste milovníky dobrého vína a dobré zábavy, pak si rozhodně nen echte ujít letošní Znojemské vinobraní, které proběhne ve dnech 14.-15. září. Hlavním pořadatelem je od roku 1997 Město Znojmo a dějištěm vinobraní je velká část městské památkové rezervace a její okolí.
Zdejší vinobraní láká každý rok do města desetitisíce návštěvníků z celé republiky.

Program je rozdělen do dvou částí, které se časově i prostorově prolínají. Historické části dominuje slavnostní průvod městem v pátek večer a v sobotu odpoledne. Tvoří jej několik set postav v dobových kostýmech, nechybějí pochopitelně koně a řada atrakcí. Zlatým hřebem je manželský královský pár - Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou. Průvod je zakončen slavnostní scénou na hlavním pódiu.
Velký zájem mají každoročně návštěvníci o rytířské turnaje, procházejí historickým tržištěm s řemeslníky a prodejci, ale i vojenským ležením.
Návštěvníkům se nabízí také kulturní program, který vrcholí v sobotu večer tradičním ohňostrojem.

Neodmyslitelnou součástí ZV je také Jubilejní zemská výstava Znojemsko - zahrada Moravy a Hospodářská výstava. Nezapomíná se ani na duchovní program v kostelech sv. Michala a sv. Mikuláše.

Více informací naleznete na http://www.znojmocity.cz/vinobrani.php

Zdroj: Znojmocity.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S velkou nechutí se vrháte do pátečních povinností, ale nedáváte to najevo. Věříte, že příští týden bude všechno lepší. Přestaňte přemýšlet nad hloupostmi a věnujte se naplno své práci.…

Nejčtenější články

Doporučujeme