Za dobrým vínem a zábavou na Znojemské vinobraní

14. 9. 2001
Za dobrým vínem a zábavou na Znojemské vinobraní
Pokud jste milovníky dobrého vína a dobré zábavy, pak si rozhodně nenechte ujít letošní Znojemské vinobraní, které proběhne ve dnech 14.-15. září.

Za dobrým vínem a zábavou na Znojemské vinobraní

Pokud jste milovníky dobrého vína a dobré zábavy, pak si rozhodně nen echte ujít letošní Znojemské vinobraní, které proběhne ve dnech 14.-15. září. Hlavním pořadatelem je od roku 1997 Město Znojmo a dějištěm vinobraní je velká část městské památkové rezervace a její okolí.
Zdejší vinobraní láká každý rok do města desetitisíce návštěvníků z celé republiky.

Program je rozdělen do dvou částí, které se časově i prostorově prolínají. Historické části dominuje slavnostní průvod městem v pátek večer a v sobotu odpoledne. Tvoří jej několik set postav v dobových kostýmech, nechybějí pochopitelně koně a řada atrakcí. Zlatým hřebem je manželský královský pár - Jan Lucemburský s Eliškou Přemyslovnou. Průvod je zakončen slavnostní scénou na hlavním pódiu.
Velký zájem mají každoročně návštěvníci o rytířské turnaje, procházejí historickým tržištěm s řemeslníky a prodejci, ale i vojenským ležením.
Návštěvníkům se nabízí také kulturní program, který vrcholí v sobotu večer tradičním ohňostrojem.

Neodmyslitelnou součástí ZV je také Jubilejní zemská výstava Znojemsko - zahrada Moravy a Hospodářská výstava. Nezapomíná se ani na duchovní program v kostelech sv. Michala a sv. Mikuláše.

Více informací naleznete na http://www.znojmocity.cz/vinobrani.php

Zdroj: Znojmocity.cz

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodí vás pracovní povinnosti, které vám uloží šéf proto, aby vám ukázal, že nad vámi má navrch. Dlouho se už ale vytahovat nebude. Urychlit jeho odchod můžete i vy, když se objednáte u…

Nejčtenější články