22
Fotogalerie

Za hubičku: Tyhle adventní kalendáře si snadno vyrobíte samy

Jak jsme je milovaly, když jsme byly malé. Proč tedy jednou neudělat výjimku a nevyrobit si adventní kalendář sama? Je to mnohem lepší a osobnější, než když ho koupíte v supermarketu.

Co dát dovnitř?

Uvnitř nemusí být jen čokoláda. Adventní kalendář by měl obsahovat malá překvapení pro příjemce, která by mu měla zpříjemnit start do nového dne. Můžou to být útržky vzpomínek na předcházející rok, obrázky z poslední dovolené, poukázky, malé dárky, koláčky, milostné dopisy, karty, básničky, vtipy, koupelové soli, masážní oleje, malé lahvičky oblíbených nápojů, vánoční ozdoby, bonbony a tak podobně. Fantazii se meze nekladou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Všechno, co potěší obdarovaného, je přípustné. Barevný mix s každodenním připomenutím, že na druhého myslíte, pro něj bude mít obrovskou hodnotu. Uvidíte sama.

Pokračování 2 / 3

Z čeho vyrábět

Adventní kalendář si můžete vyrobit třeba z rolí toaletního papíru, polepených krabic od nápojů, papírových sáčků, sklenic od marmelád, ozdobných papírků na origami, kterými polepíte papírové krabičky, drátěných ramínek, papírových kelímků od ranní kávy nebo těch průhledných. Využít můžete všechno, co vám přijde pod ruku.

Pokračování 3 / 3

Zkuste třeba...

Sladký

Vy, které nenecháváte nic náhodě a pečete s předstihem, můžete udělat adventní kalendář z bílých pečených sladkých hvězdiček. Stačit vám budou jen provázek, jehla, kterou upečené cukroví propíchnete, a papír s lepidlem na vlaječky. Kalendář můžete pověsit na větvičku a podle vkusu dozdobit zelenými větvičkami.

"Army"

Najděte si volné nádoby, natřete je na zeleno a opásejte provázkem s čísly. Dovnitř pak můžete dát malé dárky.

Za pět minut dvanáct - z papírových sáčků

Tohle je tip pro všechny, kteří chtějí mít adventní kalendář a také s ním chtějí být rychle hotoví. Bude vám na něj stačit 24 sáčků, stejný počet samolepek, barevných stužek a 24 malých překvapení dovnitř.

Doporučujeme

Články odjinud