Za krásou kolem světa

29. 6. 2009
Za krásou kolem světa
Cestovat můžete z mnoha důvodů - za odpočinkem, prací, poznáním či krásou. Každý kout Země představuje jedinečné místo, které skrývá své poklady a tajemství čekající na odhalení. Vzácné oleje Orientu, osvěžující citrusy jižních krajů, výživa z moře a nepřeberné množství rozmanitých vůní určitě stojí za pozornost a vyzkoušení na vlastní kůži.

Marakéš

Marakéš leží v jižní části Maroka, krásné severoafrické země, plné starověké kultury, exotiky a nádherných scenérií. Poloha tohoto vyhledávaného letoviska je více než kouzelná, z jedné strany jej obklopuje žhavá, nekonečná písečná poušť, zatímco na straně druhé se můžete kochat pohledem na zasněžené vrcholky Vysokého Atlasu. Orientální duch těchto končin tu dýchá z každého místa. Procházky po zalidněných tržištích a romantických zákoutích čarokrásných zahrad plných zeleně a fantasticky zdobených domů se vám z paměti jen tak nevymažou. Vůně zde patří mezi hlavní vjemy, koření, květiny, vzácné oleje, to vše utváří jedinečnou atmosféru Marakéše. Luxus marockých lázní vás přímo ohromí a po jejich návštěvě se budete cítit naprosto fantasticky.

Magickou atmosféru Maroka si nyní můžete vychutnat kdykoliv a kdekoliv díky nové čistící řadě Discover Marrakech od Oriflame. Sprchový gel, tekuté i tuhé mýdlo spojuje omamná vůně hřebíčku a dalšího koření s typických silných čajem, který dostanete jen od Maročanů, vás rázem přenese do tajuplného města, kde na jednom místě potkáte břišní tanečnice, odvážné zaklínače hadů a pohostinné prodavače olejů a smyslných parfémů.

Korsika

Nádherný ostrov ve Středozemním moři láká více než 200 prosluněnými plážemi, nad nimiž se tyčí majestátní pohoří s krásnými vodopády. Ne náhodou je Korsika národním parkem, přírodě a jejím bohatstvím se zde skutečně daří. Na tomto ostrově se snoubí Francie s Itálií a jejich vzájemné vlivy tu uvidíte na každém kroku, Korsika má to nejlepší z obou zemí, kultur i kuchyní. Energie horkého jihoevropského podnebí prostupuje všechny smysly a dodává jedinečnou atmosféru, ne nadarmo se tomuto místo přezdívá Ostrov krásy. Dny na rozpálených plážích a noci v žhavých barech a restauracích vystihují život na Korsice. Slunce, moře, lehký větřík, osvěžující koktejly a naprostá pohoda - vítejte v ráji.

Vůně utkaná ze slunečních paprsků a pokladů středozemních zahrad uvádí toto léto francouzská značka přírodní kosmetiky L'Occitane. Úchvatné aroma korsické verbeny se zde snoubí s osvěžujícími citróny z Kalábrie a grapefruity ze Sicílie a společně utváří ideální vůni pro horké letní dny. Citrus Verbena představuje ideálního voňavého společníka nejen na prázdniny na pláži. V linii nově najdete toaletní vodu ve velkém i praktickém cestovním balení, tuhý parfém a revitalizační voda na pleť i tělo, která pokožku provoní a zároveň hydratuje.

Brazílie

Nekonečné pláže, věčně zelené palmy a přehlídka ultra drobných modelů plavek plus noci prohýřené na diskotékách se spoustou exoticky barevných koktejlů – taková je Brazílie, nádherná jihoamerická země známá pro svou vášeň pro tanec, krásné ženy, čerstvé ovoce a volné chvíle strávené jedině u baru s výhledem na Atlantický oceán. Ve velkém vedru, které zde stále panuje, se Brazilci stali experty také na osvěžení těla i mysli a udržení si pocitu čistoty a svěžesti. Ostatně péče o tělo je zde díky velmi sexy oblečení velmi důsledně dodržovaná. Masáže, hydratace, odstraňování chloupků ze všech částí těla, hýčkání se od hlavy k patě je v Brazílii dovedeno do naprosté dokonalosti. Kult těla tu jasně vede a my, Evropané, se máme rozhodně co učit.

Atmosféru exotické jižní Ameriky si můžete vychutnat v pohodlí své domácí koupelny a v horkém létě je to určitě správná volba, sáhnete-li pod sprchou po gelu s osvěžující vůní brazilského pomeranče z řady Brazil Orange Oil značky Body Basics. Intenzivní aroma šťavnatých citrusů poskytne příjemné osvěžení i vzpruhu.

Cordoba

Starobylé španělské město Cordoba založili již v 2. století př. K. Féničané. Jednalo se od počátku o multikulturní místo, kde se setkávali různé národnosti i lidé různého vyznání. Najdete zde proto odkaz na křesťanskou, židovskou i arabskou kulturu, což dělá z tohoto města jedinečné místo k návštěvě. Rozhodně byste si neměli nechat ujít slavný Římský most, velkou mešitu postavenou roku 788, židovskou čtvrť či Alcazar katolických králů, kolem kterého se rozkládají krásné zahrady s fontánami. Cordoba představuje pomyslný spojovací most mezi řeckou a římskou antickou kulturou a zbytkem současné Evropy, s čímž souvisí i péče o krásu, ve všech zmiňovaných kulturách se hodně používaly a používají vzácné pěstící oleje, aromaterapie není jen módní slovo.

Od samého začátku hnala značku Diptyque vášeň pro cestování a objevování dosud nepoznaného. Inspiraci její zakladatelé vždy čerpali z cest za vzácnými a ušlechtilými esencemi, jež vedly od Středozemního moře až k branám Východu. Jednou se zastávek se stala také jihošpanělská Cordoba, která se stala inspirací pro luxusní krém na ruce Baume Généreux s obsahem výživného bambuckého másla pro regeneraci a výživu a arganového oleje, který výborně pečuje o nehty.

Řecko

Řecké ostrovy se staly vyhledávaným letním letoviskem již v dávné historii. Není divu, jen jejich poloha stojí za to, rozkládají se totiž hned na třech mořích – Středozemním, Egejském a Jónském. Na jejich březích vznikla první civilizace, zde se zrodilo nádherné umění stavitelů, básníků a malířů, je to domov starověkých Bohů a slavných osobností světové historie. Hornaté kopce inspirovali Aristotela i Alexandra Velikého, tato země v sobě nese odkaz a hrdost dávné historie, bez které by Evropa nikdy neměla současnou podobu. Krása zdejší přírody a její bohatství vždy přitahovala pozornost, horské jehličnaté lesy i olivové háje neodmyslitelně patří k obrazu této země.

Podlehněte představám šumící hladiny Egejského moře a objevujte péči zklidňující řady pro obnovení rovnováhy s mořskou solí a výtažky mořských řas Planet Spa řecké moře. Slupovací maska s výtažky z mořských řas skvěle osvěžuje, čistí pleť a dodává jí rovnováhu a minimalizuje viditelnost pórů, vyhlazující péče o oční okolí s výtažky z mořských řas osvěžuje a vyhlazuje pleť kolem očí, redukuje otoky, omezuje viditelnost tmavých kruhů a vyhlazuje jemné vrásky. A nakonec zpevňující gel na tělo s extraktem z mořských řas, který zpevňuje a tonizuje pokožku, zvyšuje její pružnost a hydratuje.

Monako

Monacké knížectví, druhý nejmenší stát světa, leží na překrásném Azurovém pobřeží a tvoří nedílnou součást francouzské riviéry. Bohatství, luxus, krása, relax a to vše ve vytříbeném stylu, jak to jen umí francouzská aristokracie. Výhled na Středozemní moře, po kterém se plaví elegantní bílé jachty slavných a bohatých, vám učaruje, stejně jako noční život Monaka. Slavná kasína každou noc ožívají pány v elegantním smokingu a dámami v přepychových róbách z vyhlášených pařížských módních domů, móda a vkus patří k místnímu koloritu. Nejznámější a nejoblíbenější čtvrtí je bezpochyby Monte Carlo s hernou a luxusními lázněmi z 19. století.

Toaletní voda Monaco Chic! Voyage Voyage od Oriflame je dílem parfuméra Bernarda Elleny, který miluje jazzovou hudbu a strukturu vůně vytvořil tak, aby mu připomněla jeho oblíbený jazzový festival na jihovýchodě Francie. „Festival probíhá pod širým nebem a má neopakovatelnou mnohoznačnou atmosféru. Proto jsem zvolil velmi ženský květinový motiv v kombinaci s orientální smyslností, abych postihl celou šíři jazzového večera. Snažil jsem vybrat co nejvíce ingrediencí z tohoto regionu.“

Seychely

V západních vodách Indického oceánu nedaleko Madagaskaru se rozkládá souostroví 115 žulových ostrovů, kde najdete nádhernou přírodu uprostřed čistých vod. Strmé svahy zalesněných hor tu tvoří nádherný kontrast s plážemi plnými zlatistého písku a tyrkysovou vodou v zátokách. A ponoříte-li se ke korálovým útesům, objeví se před vámi pestrobarevný podmořský svět s obrovskými trsy korálů všech velikostí a barev. Seychely jsou zkrátka jednou z nejúžasnějších destinací pro trávení volného času na naší planetě – zvlášť pokud máte zálibu v plachtění a zajímá vás pozoruhodný život nad i pod hladinou. Svou nádhernou scenérií lákají ostrovy i řadu celebrit – vrací se sem pravidelně Brad Pitt, Pierce Brosnan, Jennifer Aniston či Liz Hurley, kteří si tu vychutnávají odpočinek na nádherných plážích.

Pánská vůně Del Mar Seychelles byla vytvořena týmem předních světových parfumérů pro značku Baldessarini a vyznačuje rafinovanou mužností, která je zde vyjádřena hřejivě sofistikovanými dřevitými tóny upomínajícími na idylické souostroví v západních vodách Indického oceánu.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nový pracovní týden přinese lepší náladu, finanční šance a kreativní nápady. Díky svým blízkým a kamarádům jste získali zcela nový pohled na svět a zbavili se pesimismu. Nyní můžete…

Nejčtenější články

Doporučujeme