Za plotem

15. 6. 2006
Za plotem
Co film, to perla. Podobným skóre se může pochlubit málokteré filmové studio. Společnost DreamWorks Animation to oprávění má. Shrek, Příběh žraloka, Madagaskar… Ani po jejich nejnovějším přírůstku, rodinné animované komedii Za plotem, by se na tomto odvážném označení nemuselo nic měnit.

Když venku začne zuřit jaro, probouzejí se ze zimního spánku i ti největší spáči. Želví sameček Verne a jeho kamarádi z lesa po procitnutí zjistili, že jim kolem domova vyrostl vysoký živý plot.

Světácký mýval RJ jim ale vysvětlí, že svět za plotem je „bránou k lepšímu životu“, kde podivné bytosti, zvané lidi, žijí, aby jedly, na rozdíl od zvířat, která jedí, aby přežila.

Svět lidí je proto logicky k prasknutí nacpaný jídlem, které čeká jen na to, až ho po zimě vyhladovělá zvířátka ukořistí a zbaští.

Želvák Verne, dosavadní šéf lesní tlupy, na charismatického mývala hodně žárlí a navíc má z neznámého světa za plotem strach.

RJ je ale skvělý manipulátor (navíc s poměrně nekalými úmysly), a tak se gang lupičů ve složení - jedna hyperaktivní veverka, skunčí drsňačka, ježčí rodinka a dvě vačice – záhy začne pod jeho vedením vydávat za plot na výpravy za člověčími lahůdkami.

Lidská civilizace ale dokáže být mnohem nebezpečnější, než by čekali. Zvlášť, když jde o její jídlo!

Animovaná komedie Za plotem vznikla podle stejnojmenného populárního komiksového stripu Michaela Frye a T. Lewise, ve kterém želva a mýval zpoza živého plotu ironicky komentují naše chování.

„Ať žijeme kdekoliv, jsme všichni konfrontováni se světem Za plotem, se světem zvířat, která i uvnitř civilizace přežívají divoce. Vždycky mě zajímalo, co si o nás asi myslí. Zjistili jsme, že se především snaží dostat do našich ledniček,“ říká režisér Johnson.

Přestože trojrozměrná animace už dnes nikoho neohromí, supervizor vizuálních efektů Craig Ring tvrdí, že v Za plotem se tato technologie dostala zase o krok dál.

„Chlupaté potvůrky, které jsou v neustálé vzájemné interakci a každá z nich má navíc specifickou mimiku – to bývá pro animátory noční můra, se kterou jsme se tentokrát skvěle vypořádali.“

Komedie Za plotem se v originále může pochlubit skvělým hlasovým obsazením, kterému vévodí Bruce Willis, nicméně díky jeho dvornímu dabérovi Pavlu Soukupovi a skvělé práci dabingového studia LS Production divákům v českém znění určitě chybět nebude.

premiéra 15. června 2006 Scénář: Len Blum, Lorne Cameron Režie: Tim Johnson, Karey Kirkpatrick V českém znění: Pavel Soukup, Jiří Štěpnička, Bohdan Tůma, Radka Stupková, Luděk Čtvrtlík, Martin Stránský více na: www.zaplotem.cz, videoukázku najdete http://www.nasenoviny.cz/Trailer_Za%20plotem.wmv>zde.

Soutěž s filmem Za plotem

Soutěžíme o 20x pexeso, 4x tričko, 4x popelnice (hračka), vše s tématikou Za plotem a 1x DVD Shrek. Soutěž je ukončena. Probíhá losování. Soutěžní otázka: V animované rodinné komedii Za plotem řeší skupina zvířátek, jak se dostat za plot k lidem, aby: Správná odpověď je: sehnali jídlo

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Rodinné vztahy se dostávají do normálu a nehrozí hádky či jiné problémy. Věnujete se své práci a na jiné aktivity nemáte čas. Přesto byste měli zvolnit a darovat svým blízkým aspoň trošku…

Nejčtenější články

Doporučujeme