Za větry se nestyďte, naopak jim věnujte pozornost. Co prozradí o vašem zdraví?

5. 6. 2020
Za větry se nestyďte, naopak jim věnujte pozornost. Co prozradí o vašem zdraví?
Lepší jeden prd než deset doktorů, praví staré české moudro. Každý občas trpí plynatostí, a i když je to možná společensky trapné, je to potřeba, protože tak odchází z břicha nadbytečný plyn. Větry navíc dokáží poskytnout mnoho informací o zdravotním stavu člověka. Jaké?

Bez zápachu

„Většina větrů je bez zápachu. Tyto jsou obvykle způsobeny nadměrným polykáním vzduchu,“ vysvětluje gastroenteroložka Samantha Nazarethová. K produkci takových plynů může přispívat zhltnutí oběda, popíjení sycených nápojů či například žvýkání žvýkačky. Přebytečný vzduch, který neopustí tělo říhnutím, postupuje dále do trávicího systému, až vyjde z těla druhým koncem. Trápí-li vás tato plynatost, zkuste jíst pomaleji a dělejte si během jídla přestávky. Ostatně prospěje to i vaší linii, protože nakonec sníte menší porci, budete totiž dříve sytí. Vyhýbejte se také pití nápojů s bublinkami a žvýkání různých žvýkaček a pastilek.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Býci, leden není vás favorizovaný měsíc a dalo by se říci, že se vám v žádné oblasti výrazně nedaří. Hlavně nemalujte čerta na zeď a začněte přemýšlet, proč se to děje. S touto…

Nejčtenější články

Doporučujeme