Za výtvarníky k františkánům

14. 10. 2008
Za výtvarníky k františkánům
Pokud máte rádi umění a chcete zajít na zajímavou výstavu, nenechte si ujít setkání pěti českých výtvarníku nejrůznějších profesí v ambitu Kláštera františkánů na Jungmannově náměstí.

K vidění je HANA EXNAROVÁ sklo a keramika, JIŘÍ KOUBA dřevo, MARCELA LEVINSKÁ obrazy, MIROSLAV LIEDERHAUS kov a sklo a JAROSLAV URBÁNEK kámen.

Klepněte pro větší obrázek

Hana Exnerová - keramiku, porcelán i sklo představila na mnoha výstavách a sympoziích, získala např. cenu jury na Quadrienale uměleckých řemesel v Erfurtu, dnes se zaměřuje na tavené a broušené sklo v kombinaci s keramikou, které navrhuje přímo pro konkrétní interiéry a exteriéry.

Jiří Kouba - dřevo je pro něj inspirací již přes 30 let, lípu, dub i javor tvaruje a dobarvuje originálním způsobem, dřevěné plastiky často doplňuje humornými prvky, na výstavě představí objekty inspirované tvary nábytku.

Klepněte pro větší obrázek

Miroslav Liederhaus - kovář, vynálezce a umělec, výheň, kladivo a kovadlina mu nestačí, sklo jej očarovalo stejně jako kov, což přirozeně vyústilo v experimenty se železem i sklem foukaným, pečeným, lehaným, na výstavě rozsvítí netradiční světelné objekty.

Marcela Levinská - se špachtlí, tmelem a pískem tvoří obrazy s reliéfními strukturami, stále se vrací k oblíbeným námětům Orientu, Prahy i zátiším s květinovými motivy, vystaveno je přes 100 obrazů, mimo jiné starší i nové obrazy inspirované cestami do Maroka.

Klepněte pro větší obrázek

Jaroslav Urbánek - umně kombinuje ve svých sochách řemeslo i náhodu, diorit, mramor i opuka v jeho rukách zvláční a přestávají klást odpor, snad to bude i tím, že jim pozorně naslouchá a občas je nechá svobodně promlouvat, je autorem malebných pískovcových zátiší v pražské ZOO.

Výstava je otevřena denně od 10.00 do 19.00 hod. do 18.10. 2008.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes si můžete dovolit utratit trochu více i za osobní věci, které ani moc nepotřebujete. Slunce je totiž nyní svou konjunkcí velkorysé. Ovšem situace bude příznivá až do konce týdne.…

Nejčtenější články

Články odjinud