Zabiják vztahů: Panda syndrom. Netrpí jim i váš vztah?

11. 2. 2020
Zabiják vztahů: Panda syndrom. Netrpí jim i váš vztah?
Pokud žijete v dlouhodobém vztahu, možná vás už tato nemoc také navštívila, aniž jste si to uvědomili. O co se v případě „panda-syndromu“ jedná a co s ním dělat?

Jako medvídek

Možná to znáte: Večer ležíte v posteli, tulíte se k sobě, možná se občas pohladíte a u toho si čtete nebo koukáte na film. A sex? Uf, na ten nemáte ani pomyšlení, to byste se museli hýbat, možná i zpotit. Pokud se dva lidé sice stále milují, ale už spolu nespí, mluví odborníci o tzv. „panda-syndromu“. A to proto, že tito medvídkové jsou známí tím, jak strašně jsou líní, dokonce natolik líní, že se neradi rozmnožují. V každém vztahu existují období, kdy se partneři méně věnují sexu nebo spolu vůbec nespí, zpozornět byste ale měli v okamžiku, kdy spolu nespíte měsíce nebo dokonce rok. To už je váš vztah v ohrožení. Sex je totiž nejenom příjemný a zdravý, ale vytváří také pocit důvěry a partnery sbližuje. Naopak absence sexu může vztah rozbít. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Den před úplňkem ve znamení Panny si udělejte jasno v nadcházejících profesních záležitostech. Do budoucnosti nevidíte a březnové období může nepříjemně překvapit. Vyčistěte si hlavu a…

Nejčtenější články

Doporučujeme