Žabky jako skvělá letní volba: Vybrat ty správné není jednoduché

2. 7. 2019 Prezentace klienta
Žabky jako skvělá letní volba: Vybrat ty správné není jednoduché
Milujete léto a těšíte se na sporé oblékání? Není se čemu divit! Která z nás by se nechtěla cítit příjemně a být oblečená trendy?

Originální styl dokážou dotvořit nejenom oděvy různého charakteru, ale také boty. Na léto si vystačíte se střevíci, balerínami nebo nazouváky. Především u vody hrají prim ty nejjednodušší boty, jimiž jsou žabky. Právě na ně se zaměříme podrobněji v tomto článku. Podíváme se konkrétně na jejich původ, kritéria volby těch správných žabek. Nezapomeneme na to, kde se žabky nosí a na některé nevýhody této obuvi. 

Jak to bylo se žabkami

Jak asi správně tušíte, žabky u nás nepředstavují tradiční obuv, která by se nosila výrazně dlouhou dobu. Svoji cestu na pole slávu si našly před pouhými několika lety. Jejich historie ovšem tak krátká v žádném případě není! Naopak, sahá až několik tisíc let dlouho do minulosti. Žabky byly označovány jako vietnamky, což prozrazuje, že si je oblíbili lidé hlavně v Asii. Dnes už je najdeme na nohách obyvatel po celé naší planetě. Proč? Především pro jejich jednoduchost a zajištění vzdušné chůze v období, kdy je velké horko.

Vyrábí se přitom ze spousty nejrůznějších materiálů, a to jak syntetických, tak i čistě přírodních. Charakteristické jsou tradičními tvary. Ač jsou každé žabky designově jiné, základ mají stejný. Ten se vyznačuje hlavně přítomností tradičního svrchního pásku majícího tvar písmene Y s tím, že jedna páska se rozšiřuje do dvou. Podrážka je držena na třech místech, přičemž páska vede mezi ukazováčkem a palcem.       

Základní aspekty výběru žabek

Hlavním kritériem výběru je to, kam budete v žabkách jako takových chodit. Je jasné, že jiný model budete mít na pláž a jiný pro déle trvající procházku. Podívejte se na materiál a vykrojení podrážky. Vyplatí se i podrobná prohlídka pásku, který nesmí být drsný ke kůži na nohách. Nesmírně důležitý je také vzhled žabek. V neposlední řadě myslete na materiály, z nichž se žabky vyrábí. Rozhodující je i cena. Slevové kupony najdete třeba na https://buykers.com/cz/slevove-kody/astratex.

Modely k vodě i na procházky

Ráda byste si pořídila žabky k vodě? Tradičně se volí gumové modely, případně pěnové variace s nejrůznějšími vzory, jež jakkoli souvisí právě s vodou a koupáním. Oblíbené jsou hodně pestré vzory. Ty jsou k dispozici třeba na https://buykers.com/cz/kategorie/obleceni-obuv. Gumové žabky velmi rychle osychají, což si samozřejmě po koupání přejete ze všeho nejvíce. Většina modelů dokáže plavat na vodě. Na procházky žabky všeobecně doporučovány nejsou, nicméně máte-li je rády, pak se soustřeďte na vycházkové modely. Ty se vyznačují poněkud pevnější konstrukcí. Podrážku mají pevnou a disponují taktéž polstrováním. Žabky samozřejmě musí také dokonale korespondovat s oblečením. Nejčastěji se kupují i dle charakteru šatů. 

Ne vždy jsou žabky ideální

Zapomeňte na to, že vám žabky vydrží hned několik sezon! Většinou se velmi rychle opotřebí a bude zapotřebí koupit nové. Nejde také o obuv určenou pro každodenní nošení. Stejně tak se příliš nehodí pro řízení automobilu.

Témata článku:   

Horoskopy

Milí Střelci, stále máte úsměv na tváři a staráte se o pohodlí svých blízkých. V práci to jde nějak samo, proto nechodíte domů naštvaní ani unavení. V tomto týdnu se prostě pomějete.…

Nejčtenější články

Doporučujeme