Začíná advent – jak si vyzdobit byt a užít si předvánoční atmosféru

27. 11. 2021
Foto: iStock
Začíná advent – jak si vyzdobit byt a užít si předvánoční atmosféru | Foto: iStock
Letos začíná advent v neděli 28. listopadu. Nastává doba příprav na Vánoce. Pokud i vy přemýšlíte nad tím, čím zútulnit a vyzdobit váš dům nebo byt, máme pro vás pár tipů. Navoďte si atmosféru nejkrásnějších svátků v roce.

Vánoce a jejich atmosféru nám pomáhá doma nastolit nejen vůně napečeného cukroví, vánočního stromku, ale významnou roli hraje i celková výzdoba bytu. Obzvlášť máme-li děti. Kromě vánočního stromečku, větviček ve váze a adventního věnce můžeme dozdobit byt jmelím, svíčkami a různými dalšími drobnostmi.

Módní trendy?

… jsou každý rok jiné. Jednou převládá stříbrná, jindy červená, zelená nebo třeba kombinace barev. Nejdůležitější ale zůstává, abyste se cítili dobře. Barvy je dobré sladit s ostatním zařízením bytu a styl ozdob – zda vyberete tradiční slaměné, dřevěné, skleněné, keramické, retro, anebo moderní – je také jen a jen na vás. Některé ozdoby vás provázejí životem a každý rok je vybalujete a ukládáte do krabic a jiné použijete jen jednou. Jediné pravidlo je styly příliš nemíchat. Na druhou stranu stromeček ozdobený slaměnými ozdobami a moderními červenými kouličkami (po moravsku baňkami) vypadá báječně. 

Perníčky: Kde se vzala nejoblíbenější vánoční tradice? Podívejte se na video: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Randění vám přináší příjemnou náladu, ale nejraději byste se už raději usadili. Stále jste v rozpacích. Nevíte, s jakým nápadníkem zůstanete. Na nic nespěchejte, hvězdy vám již brzy…