Začněte se zdravým životním stylem ještě před Vánoci: Tyto tipy vám pomůžou!

14. 12. 2022
Vánoce se kvapem blíží a mnohé z nás už teď jistě děsí číslo, které se po svátcích objeví na váze. Proto není důvod čekat na novoroční předsevzetí, se zdravým životním stylem totiž můžete začít hned teď. Co vám při tom pomůže?

Proveďte revizi svého jídelníčku

Ze všeho nejdříve se zaměřte na svůj jídelníček. Spousta lidí totiž vůbec neuvažuje nad tím, co jí a v jakém množství, což může mít za následek nejen přejídání, ale i nedostatečný příjem některých důležitých složek. „Nejčastějším nedostatkem v jídelníčku je malý příjem bílkovin, a to zejména u žen. Přitom správně nastavený příjem bílkovin je klíčový jak pro hubnutí, tak i pro růst svalové hmoty, regeneraci a další důležité metabolické pochody,“ vysvětluje Tereza Kompánková, hlavní trenérka z Fitness Clubu Contours, a dodává, že ze začátku je efektivní psát si do deníku nebo telefonu všechno, co během jednoho týdne sníte a vypijete. Jakmile to uvidíte sepsané černé na bílém, bude se vám s tím lépe pracovat.

Jak se každý den protáhnout? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nový pracovní týden vám přinese spoustu starostí, jejichž řešení vám zabere spoustu času. Obrňte se tedy trpělivostí a nedělejte ukvapené závěry. Vsaďte na přemýšlivost a pečlivost. Pokud…