Zalehlé uši? Víme, co vám pomůže! Žvýkačka, poskoky či antibiotika

22. 10. 2018
Zalehlé uši? Víme, co vám pomůže! Žvýkačka, poskoky či antibiotika
Určitě se vám už stalo, že vám zalehlo ucho. Pěkně nepříjemné, zvláště když se nedaří tohle trápení odstranit. Časté to bývá při cestě letadlem, když máte rýmu nebo zánět středního ucha. Příčinou může být i voda či alergie. Co pomůže jako první? Zkuste následující rady!

Příčiny zalehnutého ucha

Kromě změny tlaku či vody v uchu bývá příčinou zalehnutého ucha také množství ušního mazu v uchu. To se stává nejčastěji při nadměrném čištění ucha. Někdy ucho zalehne z důvodu perforace bubínku (krvácení po čištění, po velké facce, skoku do vody či při zánětu středního ucha). V případě, že je ucho zalehlé často nebo dlouhou dobu, babské rady nezkoušejte a vyhledejte lékaře.

V případě protržení bubínku bývají obvykle indikována antibiotika. Za náhlým zalehnutím se může skrývat i infarkt ucha, tedy uzavření či ucpání cév zásobujících ucho, což vede k poškození nebo až ztrátě sluchu. Příčinou zalehnutí ucha může být i akutrauma (například při výbuchu nebo na koncertech).

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nesnažte se udělat na šéfa dojem za každou cenu. Jen tak bude všechno lepší. I když nejste momentálně hvězdy týmu, nesmutněte. Nemusíte být stále na vrcholu, je dobré si odpočinout.…

Nejčtenější články

Doporučujeme