Zamíří Kevin Spacey do Prahy?

16. 4. 2007
Zamíří Kevin Spacey do Prahy?
Dvojnásobný držitel Oscara a hlavní hrdina filmu Americká krása Kevin Spacey (47) plánuje smělý projekt pod názvem The Bridge Project - česky Most.

Spaceyho prioritou je v současné době divadlo. Herec chce spojit své síly s režisérem Americké krásy Samem Mendesem a vytvořit mezinárodní divadelní společnost, která by dočasně slučovala londýnské divadlo Old Vic, jehož je Spacey uměleckým ředitelem, s jeho nejbližším protějškem v New Yorku, Brooklyn Academy of Music (BAM).

Během tříleté spolupráce má Mendes režírovat tři Shakespearovy a jednu hru od Antona Pavloviče Čechova. Každý rok budou na repertoáru Old Vic, BAM a posléze ještě jednoho světového divadla dvě nové hry. Na rok 2008 jsou plánovány Hamlet a Bouře, které po newyorských divácích uvidí italští v milánském Piccolo Teatro a nakonec je uvede londýnský Old Vic. V roce 2009 jsou na programu Zimní pohádka a Třešňový sad, výběr představení pro rok 2010, ani volbu třetího města, kde by sérii představení mohli diváci shlédnout, Kevin Spacey zatím nezveřejnil.

Režisér Sam Mendes se po úspěšných filmech Americká krása a Road to Perdition (Cesta do zatracení) věnoval hlavně rodině. Tu tvoří herečka Kate Winsletová, jejich syn Joe Alfie a dcera Mia z prvního Kateina manželství.

"Dříve to bylo většinou tak, že jsem musel ke spolupráci přemlouvat Kevina, tentokrát mě po čtyřech letech, kdy jsem trávil většinu času s rodinou, dokázal přesvědčit on," říká Mendes.

Nebylo by špatné, kdyby pro uvedení Spaceyho a Mendesova projektu bylo vybráno Stavovské divadlo v Praze. Čeští diváci by projekt určitě uvítali a Kevin Spacey by po Milánu objevil další město, které je už svými architektonickými kulisami pro divadelní klasiku jako stvořené.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině týdne je to všechno ve starých kolejích. Práce vám jde od ruky, ale pochvala od nadřízeného je v nedohlednu. Nejradši byste se na všechno vykašlali. S novou láskou se mírně…

Nejčtenější články

Doporučujeme