ŽANETA (44): Karty mi předpověděly zradu, od té doby jim věřím

7. 2. 2019
ŽANETA (44): Karty mi předpověděly zradu, od té doby jim věřím
Žaneta nikdy nebyla člověk, který by věřil věštění a předpovědím osudu. Nechala se ale přemluvit a navštívila kartářku, která jí předpověděla to, co se opravdu nakonec stalo. Naštěstí ale všechno dobře dopadlo.

S Jirkou jsem byla šťastná. Chodili jsme spolu čtyři roky a já ho stále milovala. Měli jsme společné zájmy, přátele, žili v pronajatém bytě a několikrát jsme mluvili o svatbě. Plánovali jsme společnou budoucnost a mě nikdy nenapadlo, že by to mohlo být jinak. Často jsme podnikali výlety a dovolené s mojí nejlepší kamarádkou Kamilou a jejím přítelem Honzou a pokaždé to bylo skvělé, protože jsme si všichni dobře rozuměli.

Jednou mi kolegyně vyprávěla o kartářce, ke které chodí. Vynášela ji do nebes a přemlouvala mě, abych k ní zašla. Nechtělo se mi. Nikdy jsem na takové věci nevěřila. Nakonec mě ale přemohla zvědavost a já jsem kartářce zavolala a domluvila si termín návštěvy.

Asi za týden jsem tam šla. Se skepsí jsem poslouchala obecné řeči, které by seděly na tisíce jiných lidí. Nevěřila jsem jí. Pak ale začala mluvit o mně a o mé rodině a k mé nelibosti se vše až moc shodovalo. Nakonec jsem tahala karty na poslední výklad, na lásku.

Žena se zaškaredila, ale nic neřekla. Zeptala se mě, zda jsem spokojená. Řekla jsem jí, že ano. Zamračila se ještě víc a řekla mi, ať si vztahem nejsem tak jistá, že mám ve své blízkosti někoho, komu důvěřuji, ale kdo mě zradí, pokud k tomu už nedošlo. Pak se ale vše uklidní a pročistí.

Šla jsem od ní a měla jsem hlavu nabitou informacemi. Hlavně mě zajímalo, co měl znamenat ten poslední výklad. I když mě to hlodalo, do druhého dne jsem všechno hodila za hlavu. „Vždyť jsou to jen karty,“ říkala jsem si a dál jsem se tím nezabývala.

Následující den jsem měla mít odpolední. Po cestě do práce mi ale volala kolegyně, jestli bych si s ní nevyměnila směnu a nevzala příští sobotu. Souhlasila jsem. Zašla jsem do obchodu nakoupit nějaké dobroty a pak do půjčovny vybrat film. Těšila jsem se, že si s Jirkou uděláme po dlouhé době pěkný večer a jaké to pro něj bude překvapení.

Překvapení to bylo, ale pro mě. Když jsem přišla domů, bylo tam zvláštní ticho. Prošla jsem byt a nakonec zůstala stát před ložnicí. Otevřela jsem dveře a Jirka byl zrovna v nejlepším, a když jsem spatřila ženu, se kterou tam je, šokovaně jsem o krok ustoupila. V posteli s ním byla Kamila!

Hlavou mi prolétlo několik věcí a jednou z nich byl i výklad kartářky. Nedokázala jsem ani hystericky řvát, ani brečet. Šla jsem to rozdýchat do kuchyně a nalila si panáka. Mezitím jsem z dálky slyšela, jak se ti dva dohadují a někdo odchází, pak za mnou přišel Jirka. Začal se mi omlouvat a sliboval, že se to už nikdy nestane a že to bylo poprvé.

Nějak jsem mu nedokázala uvěřit. Byla jsem zlomená a neuměla mu odpustit. Věděla jsem, že toto je konec. Najednou někdo zazvonil. Jirka šel otevřít. Ozýval se křik a pak do kuchyně vběhla Kamila. Křičela na mě, ať Jirku netrápím, že je v našem vztahu nešťastný. Už to mezi nimi trvá rok a ona vidí, jak ho ničím.

Nechápavě jsem na ni zírala. „Cože? Rok?!“ vstřebávala jsem to. Vyčetla mi snad úplně všechno a Jirka tam stál a nic neříkal. Mlčela jsem. Odešla jsem k sestře, kde jsem se konečně zhroutila.

Následující dny jsem o sobě nevěděla. Švagr s kamarádem odstěhovali zbytek mých věcí. Po nějaké době mi sestra řekla, že se Kamila s Jirkou rozešla, bylo mi to jedno. Za pár měsíců jsem opět zašla ke kartářce, tentokrát ale se strachem. Odcházela jsem od ní s dobrou náladou, protože mi řekla, že to špatné už mám za sebou a čeká mě jen to dobré, hlavně v lásce.

A měla pravdu. Zanedlouho se mi totiž ozval kamarád, který pomáhal švagrovi stěhovat mé věci. Už jsme spolu téměř deset let a máme krásného syna. Jestli jsem si někdy myslela, že jsem s Jirkou šťastná, tak jsem se mýlila, protože až teď chápu, co štěstí skutečně je.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je celý týden ve vašem znamení a tvoří příjemný sextil s Marsem, což vás ochrání před nemilými profesními zvraty. Obecně se vám vcelku daří, ale vy od sebe požadujete mnohem více.…

Nejčtenější články

Doporučujeme