ŽANETA (45): Můj manžel má poměr s ženou mého nejlepšího kamaráda

29. 5. 2018
ŽANETA (45): Můj manžel má poměr s ženou mého nejlepšího kamaráda
Žaneta má od narození nejlepšího kamaráda, kterého její manžel Vítek nesnáší. Vítkova nenávist šla tak daleko, že si nakonec začal s jeho ženou. A tajný románek se jim oběma zalíbil, protože v něm i nadále pokračují…

Můj nejlepší kamarád a můj manžel, to byl vždycky velký problém. Jenže mě nikdy nenapadlo, do jakého extrému to jednou může zajít a že mi přátelství, které mám od dětství, může zničit manželství. Ale teď to vypadá, že ano.

S Martinem jsme nejlepší kamarádi prakticky ode dne narození. Naše mámy se totiž skamarádily přímo v porodnici a Martin se narodil asi čtyři hodiny po mně. Protože jsme byli stejně staří, mamky se spolu často radily, navzájem nás hlídaly a byly prostě nerozlučná dvojka. Stejně tak jako já s Martinem.

Chodili jsme spolu do školky, na základce jsme si spolu sedli do jedné lavice, vychodili jsme společně gympl, na maturitním večírku svorně zvraceli a o týden později zapíjeli přijetí na vysokou školu. Samozřejmě, že obzvlášť během puberty byla přechodná období, kdy jsme si nemohli přijít na jméno. Ale nikdy jsme bez sebe dlouho nevydrželi.

Nebyl to ale nějak nezdravý vztah, Martin měl svoji partu kluků a já zase holek. Ale jakmile došlo na problémy či trápení, stejně jsme šli vždycky nejraději jeden za druhým. A stejně tak jsme si nejlépe rozuměli, i když šlo o zábavu.

Vím, že přátelství mezi mužem a ženou není běžná věc a málokdo věří, že to může fungovat. My jsme ale zářným příkladem toho, že to jde. Tím, že jsme se znali od narození, mezi námi vzniknul v podstatě sourozenecký vztah a nikdy nás ani nenapadlo si spolu něco začít. Těch, kteří na nás koukali skrz prsty a nevěřili nám, jsme se prostě naučili si nevšímat.

Jenže čím jsme byli starší, tím větší nám to dělalo problémy ve vztazích. Naše protějšky prostě nikdy nebyly schopné pochopit, že mezi námi jde opravdu jen o přátelství. Nakonec Martin potkal svoji současnou ženu Sylvu, která byla docela chápavá a naše přátelství s přivřenýma očima tolerovala. Navíc to byla ona, kdo mě seznámil s Vítkem, mým současným manželem. Dodnes si tak trochu myslím, že mě chtěla mít zajištěnou, aby opravdu nic nehrozilo, ale rána nakonec přišla z jiné strany.

Vítek samozřejmě na Martina žárlil od začátku, ale po mých vysvětlováních a ubezpečováních se snažil to nedávat najevo. Jenže pokaždé, když došlo na nějakou hádku, měla jsem to na talíři. Svěřovala jsem se s tím Martinovi a on až po dlouhé době přiznal, že to doma má podobně. Dokonce vtipkoval, že bychom se spolu měli spustit, aby aspoň ty jejich výčitky byly na místě. Nakonec jsme se dohodli, že se jim budeme jen smát a snad to přejde.

Jenže čím víc jsme byli oba v pohodě, tím hůř to naše polovičky nesly. Až to dospělo k tomu, že mi manžel při jedné obrovské hádce vpálil do obličeje, že se se Sylvou vyspal! Nemohla jsem uvěřit, že něco takového udělali. Roky nás neprávem obviňují z nevěry, které se nakonec dopustí sami? Ani já, ani Martin jsme nechápali, co se děje.

Nakonec jsme se po dlouhém řešení rozhodli, že musíme naše manželství zachránit. Došli jsme k závěru, že bude lepší se nestýkat, alespoň po nějakou dobu. Ve hře už byly i děti a my jsme nechtěli, aby se naše rodiny rozpadly. Sylvě i Vítkovi jsme odpustili a šli jsme si každý svou cestou. Byly to těžké měsíce, Martin mi moc chyběl a pořád jsem si říkala, proč mám vlastně já trpět za chybu někoho jiného? Ale nenapadlo mě, jak jinak situaci řešit.

Jenže pak jsem zjistila něco strašného. Zatímco já a Martin jsme dodržovali pravidla a nebyli jsme už skoro rok v kontaktu, Sylva s Vítkem dál udržují milostný poměr! Zjistila jsem to teprve před několika dny a vůbec nevím, jak se situací naložit. Zatím jsem to neřekla ani Martinovi a sama nevím, co vlastně chci. Jestli dál zůstat s Vítkem , který mi drze lže do očí, nebo jít svou vlastní cestou sama… Nebo s Martinem?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Mezinárodní Den Země využijte k procházce či sportu. Užívejte si krásy přírody a po toulkách lesem posbírejte třeba odpadky. Budete mít dobrý pocit a uvědomíte si, že jsou důležitější…

Nejčtenější články

Doporučujeme