ŽANETA (47): Topím se v dluzích, partner o tom neví

22. 3. 2018
ŽANETA (47): Topím se v dluzích, partner o tom neví
Žaneta má za sebou drsný rozvod, ale teď by mohla být konečně šťastná, protože potkala skvělého chlapa. Bohužel ale před ním musí tajit velké finanční potíže, a proto se bojí, že ho ztratí.

Jsem prostě nenapravitelná. S penězi jsem to nikdy neuměla, ale místo abych se poučila, dělala jsem dál ty stejné chyby, až mě to dostalo do problémů, které mám teď. A ze kterých se bohužel neumím dostat, natož abych o nich řekla svému partnerovi.

Byla jsem patnáct let vdaná a s bývalým manželem jsme si pořídili dvě děti. Jenže po těch patnácti letech si manžel usmyslel, že už ho to se mnou nebaví, a našel si jinou ženu, kvůli které se se mnou rozvedl. Aby toho nebylo málo, měl dobrého právníka a získal do své péče naše děti.

Situace tedy byla taková, že jsem je mohla vídat každý druhý víkend a každou středu odpoledne, alespoň ze začátku. Poté se exmanžel umoudřil a dalo se s ním domluvit, abych je mohla vídat častěji a kdy jsem chtěla, ne jak nám to nakázal soud.

Strašně dlouho jsem se z rozvodu vzpamatovávala a utápěla jsem se ve smutku. Po nějaké době jsem si ale řekla, že už toho bylo dost a že pokud nechci nadosmrti zůstat sama, musím se sebou začít něco dělat. A taky si užívat života. A vzala jsem to doslova.

Začala jsem hodně cestovat, nakoupila jsem si drahé oblečení a drahé dárky jsem kupovala také dětem, které jsem si tím chtěla získat. Chodila jsem s kolegyněmi na obědy do dobrých restaurací, na koncerty, do kina i divadla, prostě jsem si opravdu užívala.

Samozřejmě můj nový životní styl převyšoval moje příjmy. Ale proč si nepomoct tím, že si od své banky vezmu kreditní kartu, že? Tím začal nekonečný kolotoč. Jelikož pracuji na volné noze a jsem živnostník, začala jsem flákat placení pojištění, aby mi zůstalo víc peněz. A aby toho nebylo málo, sem tam jsem zapomněla na nějakou tu pokutu za MHD.

A do toho všeho jsem potkala muže svých snů. Filip je chytrý, úspěšný, bohatý, hezký a je mi s ním skvěle. Zdá se, že i jemu se mnou. Je také rozvedený a má dvě děti, takže jsme se potkali v ideálním čase. Jsme spolu už dva roky a Filip mi dokonce pomohl i k nové práci.

Jenže tam na mě vyplavali všichni kostlivci ze skříně. Začaly na mě chodit exekuce jedna za druhou, až jsem se nestačila divit, kde všude dlužím peníze. Je mi strašně trapně, jenže situace zašla opravdu daleko a já nevím, co si s tím mám počít.

Momentálně mi na účet z mého platu chodí tak malá částka, že to nestačí ani na nájem. Přibrala bych si ještě další práci, jenže vůbec nestíhám. Abych situaci dočasně vyřešila, vzala jsem si velmi nevýhodnou půjčku, jenže tu teď nemám z čeho splácet. Vůbec nevím, jak si v této situaci poradit.

A co mě děsí nejvíc je to, že dřív nebo později to budu muset říct Filipovi a bojím se, že mě kvůli tomu opustí. On je to nejlepší, co mě v životě potkalo, a nechci ho ztratit! Vím, že si za celou situaci můžu úplně sama, protože jsem byla hloupá a nezodpovědná, jenže mléko už je rozlité.

Bezvýchodnost situace mě budí ze spaní, jsem neustále podrážděná, ve stresu a začala jsem mít zažívací potíže. Filip si už samozřejmě všiml, že něco není v pořádku, protože bývám nepříjemná i na něj, ale prostě nevím, kudy z toho ven. Nejradši bych si dala pár facek, ale bohužel ani to by můj problém nevyřešilo…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně jste uvolnění a moc dobře víte, kam by měl váš život směrovat. Nehleďte na to, co říkají jiní. Přeneste se přes negativní záležitosti a začněte na sobě pracovat. Úspěchy vás…

Nejčtenější články

Doporučujeme