Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 19. 4. 2018 | 03:46

Filip je chytrý, úspěšný, bohatý, hezký a je mi s ním skvěle.
---------
bohužel, musím konstatovat, že Filip není chytrý, i když dost pravděpodobně bude chytřejší, než ženská z článku. kdyby byl chytrý, nebude chodit s blbkou, která utrácí půjčené prachy za kraviny a nedokáže si ani spočítat, kolik je schopná měsíčně splácet. Filip si našel ženskou, která má úplně pomatený žebříček hodnot, kupuje si vlastní děti drahými dárky místo výchovy a považuje drahé hadry za "užívání života". Filip je možná úspěšný, bohatý, hezký, ale je to taky pitomec. až se dozví, že bude madam sloužit jako peněženka s nožičkama, tak snad konečně procitne, a že se to dozví, je jistota

helza 27. 3. 2018 | 09:38

Mata69: Víš, znám lidí, kteří sice štěstí hledají tam, kde mají, ale nikdy by na sebe nevzali neznačkové oblečení, chtějí mít hned a dokonale zařízený byt a vůbec ve všem chtějí mít všechno dokonalé. A víš co, když se dostanou mezi lidi, kteří mají vyšší platy než oni, začnou mluvit o tom, že se dostali někam, kam nepatří a děsí je to. Nežijí si nad poměry, jsou finančně dobře gramotní, ale kdyby se někomu něco stalo (a stát se může každému), nevím, co by dělali s hypotékou, jakou mají.
A myslím si, že takto vzniklých dlužníků je docela dost.

Mata69 25. 3. 2018 | 18:14

SandraN: když někdo má pocit, že právě ty drahé restaurace, luxusní dovolené a kupa krámů je právě to štěstí...a pak zjistí, že není, že ten pocit je rychle fuč. A zbyde jen kocovina - co s těmi dluhy?

SandraN 25. 3. 2018 | 17:21
SandraN 25. 3. 2018 | 17:20

Je s tím prostě potřeba něco dělat. Na rodinu bych té svojí známosti řekla, víš, já teď momentálně musím vyřešit něco prvořadého a pak se ráda budu věnovat vztahu s tebou. Ono nadělat dluhy a pak čekat, že to za mě někdo vyřeší, je na dospělého svéprávného člověka hodně krátkozraké. Kdyby přišla i o práci, může jít rovnou pod most. Ono užívání života je rozhazování peněz? Lze si užít i jinak. Věřte nebo ne, ale fajn večer při ohni s partou a kytarou, s opečením buřtů a nějakým tím pivkem může člověku dát víc, než letět helikoptérou v luxusních šatech na operu. Já to v životě dělala přesně naopak, než Žaneta. Když jsem něco chtěla, pěkně jsem si na to našetřila. Té radosti, když jsem se dočkala takové samozřejmosti, jako je zařízení bytu v prvním samostatném bydlení po rozvodu! Chodila jsem kolem nové sektorky na míru, nové lednice i pračky přímo s radostí. A abych si pochutnala, na to taky nemusím do nejdražší restaurace....Jo, každý jsme nějaký. To je holt dneska móda, utratit víc, než vydělám. Ale potom....mně by to teda nestálo zato.

helza 25. 3. 2018 | 12:35
Mata69 24. 3. 2018 | 15:53
helza 24. 3. 2018 | 13:13

Mata69: přesně tak to vidím. A zaráží mě ještě jedno. Má-li děti v péči exmanžel, musí ona platit výživné - platila ho, nebo ne?

mambule 24. 3. 2018 | 07:21

Zebruška: Viděla jsem takové inzeráty - půjčka do 24 hodin, nezkoumáme vaši finanční minulost - ale kdo tohle nabízí a k čemu všemu se musí jeho dlužník zavázat, nemám ponětí. Ten váš příbuzný mi připomněl kamaráda mého syna: klukovi ještě nedospělému umřela máma, o pár let později i táta. Kluk ze smutku začal nesmyslně utrácet, nadělal si dluh kolem 300.000. Ale pak se vzpamatoval a dokázal ho splatit. 12 hodin denně na stavbách, soboty, neděle. Dospělá ženská, i když rozvodem přišla o děti ve vlastní péči, by takto reagovat neměla a když už se stalo, také by měla být schopná se z dluhů dostat, No jo, kdyby byly kdesi ryby...

Zebruška 23. 3. 2018 | 23:42

A jinak k tématu - já věřím tomu, že jsou lidi, kteří se najednou takhle zblbnou a začnou se zadlužovat, i když předtím to nedělali. Máme takový případ v rodině - jeden vzdálený příbuzný je momentálně v osobním bankrotu a nasekal si hromadu dluhů poté, co mu zemřela žena. Předtím jako rodina normálně fungovali, žádný problémy a on pak dopadl takhle, nabral si asi během roku a půl šílených půjček a samo neměl na to je splatit. Proč to dělal, netuším. Možná někdo není schopný samostatně fungovat a projeví se to, až když najednou sám zůstane...

Zebruška 23. 3. 2018 | 23:37

farah.farah: jo, taky jsem z článku pochopila, že to bylo míněno tak, že si až po rozvodu zadělala na takový problémy. A nepoučila se, je asi míněno tak, že si nakonec vzala další půjčku, když na ni začaly chodit ty exekuce. Já tomu teda nerozumím - kdo se vyznáte, řekněte mi, je vážně možné vzít si někde půjčku, když na vás je už několik exekucí? To jsou firmy či instituce, které takovému člověku ještě půjčí, nebo to je nesmysl?

Rambíša 23. 3. 2018 | 18:14

Moučka: souhlas s vámi.Kdyby to bylo o skutečné osobě,tak taková nána skutečně nemá na to,aby žila- snad někde v ústavu,kde by dostala jídlo,šaty i bydlení,a neměla by ani korunu na nesmyslné utrácení!!! Chudáci děti,co mají takovou matku.

dragondra 23. 3. 2018 | 12:20
Zaz 22. 3. 2018 | 21:54
Zaz 22. 3. 2018 | 21:50

Přemýšlím, čím taková žena jako je Žaneta, upoutá muže, který je úspěšný, chytrý, bohatý, hezký. Hm, to je mi tedy záhadou. Dejme tomu, že si Filip ničeho nevšiml...Nechápu, jak paní nestíhá si přibrat další práci. Určitě se co nejdříve přiznat, zkusit popracovat s časem, další práci určitě ano, dluhy jsou vaše, ne přítele.Ten by mohl posloužit jako poradce a opora , to taky není málo.

farah.farah 22. 3. 2018 | 17:15
moučka 22. 3. 2018 | 17:09

Milá Žaneto , pár facek to nezpraví . Jestli máš ještě peníze , tak si dojdi do dm (drogérie) a kup si prádelní šňůru , anebo si zajdi na Kolínsko , tam jede Pendolino docela rychle

farah.farah 22. 3. 2018 | 15:55

helza: mslím že tak to míněno není jen je to prostě slátanina jako vždy a nedává to smysl..mně příjde že se autor snažil naznačit že ona začla blbnout až po rozvodu kupovat si děti drahými dárky a celkově si žít nad poměry a i když viděla že na to nemá pokračovala vesele dál...proto je pro mne tentokrát příběh naprosto neuvěřitelný.........nemyslím si že někdo takový existuje.jako jo josu lidi co takhle žijou ale že by takto zblbl někdo kdo byl do té doby finančně dle všeho gramotnej když dluhy nedělal mi přijde že je vycucaný z prstu. Jinak takhle žije dost lidí o tom žádná.......je fajn že na základce už zavedly i finanční gramotnost a učí se to tam, to dříve nebývalo...............hodně lidí si neumí vůbec uvědomit že jednou to budou muset zplatit.upřímn nechápu moc způsob jejich uvažování, jestli jsou opravdu jen tak hloupí a nebo jestli fakt věří že jm to projde, ale dřív nebo pozdějc dojde na každýho z ncih, protože dluží různým institucím a ty nemají problém to z nich vymáhat i exekučně.....jejda jsem se njak rozpovídala a většina z toho už nebyl komentář k tvému komentáři.

Mata69 22. 3. 2018 | 14:16

helza: ona píše, že po 15ti letech usoudil, že ho to s ní nebaví a našel si jinou. Možná je v tom řečeno, že už toho měl manžel dost - hlídat její utrácení a neschopnost nakládat s penězi. A možná i proto dostal děti do péče on. Mě ti ale přijde, že ten, kdo s těmi penězi má potíž takhle nakládat jak ona, tak přesně nedefinuje svoje problémy, svoje chyby. Tihle lidé mají tendence to svádět na cokoliv jiného.

helza 22. 3. 2018 | 14:03

Souhlasím s Matou i Ellynor, jenom dost nechápu větu:"S penězi jsem to nikdy neuměla, ale místo abych se poučila, dělala jsem dál ty stejné chyby, až mě to dostalo do problémů, které mám teď." To znamená, že ji první muž opustil kvůli její neschopnosti vyjít s penězi? To, že dostal děti do péče by tomu i naznačovalo. A znamená to taky že se ani teď nehodlá poučit? Jasně, musí zapracovat a hlavně to musí svému příteli co nejdříve říct.

Elynor 22. 3. 2018 | 11:27

Mata69: inu tak, kreditka sama o sobě není nic špatného, jenom holt asi nikdo paní nevysvětlil, jak se s ní zachází...

Elynor 22. 3. 2018 | 11:23

Ach jo. Takových je... až se člověk někdy fakt diví. Bohužel z titulu své práce musím každý měsíc "poskytovat součinnost" exekutorům a jiným vymáhacím živlům, neb mí klienti mají zaměstnance a ti zaměstnanci exekuce. Mnohdy jeden člověk i 16 a více exekucí. Bez šance na splacení, protože za celý život tolik nevydělá. Stejně jako v tomto případě je jediná šance ten osobní bankrot neboli oddlužení. Pokud vím, dlouze a hodně se diskutovalo o tom, že by se od letoška měly uvolnit podmínky, takže na oddlužení dosáhne víc dlužníků. Dokonce mám takový dojem, že se hovořilo i o "dluhové amnestii". Být v takovémhle průšvihu, jdu a nastuduju si, jaký je aktuální stav, a pak šupem běžím o to oddlužení žádat. Jo, nebude to ani pak na vyskakování si, ale je to cesta ven z maléru. Hlavně když bude paní plnit splátkový kalendář a neudělá si nové dluhy, tak už se jí nebudou zvyšovat o všelijaké úroky, penále a poplatky za vymáhání, a nebude hrozit, že jí zabaví všecko kromě kartáčku na zuby. No a tomu chlapovi to říct, pochopitelně. Jásat asi nebude, ale jestli za něco stojí, tak ji kvůli tomuhle k vodě nepošle.

Mata69 22. 3. 2018 | 10:06

mambule: bys koukala co lidí na první pohled vypadajících rozumně, má potíže velmi v podobném duchu jako paní. A jsou často odborníci v tom, jak vysvětlovat, že oni za tu situaci vlastně nemohou - okrádá je systém, banky...

Mata69 22. 3. 2018 | 10:03

Článek se má asi tvářit "poučně" jak snadno se nabalí obrovské dluhy - užívání života nad svoje poměry, tu a tam nějaká půjčka, "zapomenutá" pokuta z MHD, kreditka. Jestli je paní skutečná, tak je naprosto šílená. Všechno ví, co dělá blbě, ale dělá to dál a pořád. No tak co s ní jako? Jestliže už má dluhy ve fázi exekucí, sloučení do jednoho dluhu (konsolidace) nepřichází již v úvahu. U ní jedině žádost o osobní bankrot. Což má také svoje pravidla a není to sranda. Chtít po příteli, aby za ní zatáhl její průšvihy mi nepřijde dobré - paní by z toho totiž vybruslila až moc snadno a nejspíš by se ani trochu nepoučila. (osobní zkušenosti s takovými lidmi) Jediná její záchrana je podle mne v tom, aby si fakt na to dno hrábla a vysekala se z toho sama. Tím myslím právě ten osobní bankrot. Ono žít 5 let na minimu není legrace, ale je to šance na nový "čistý" život. Jen si dovolím dodatek - kreditka není nic špatného (ačkoliv často je kreditka synonymum k dluhu a problémům), jen se musí umět používat. Sama mám kreditku roky, zadlužená nejsem, naopak mi kreditka přináší další peníze. Jen se s ní muset správně zacházet a mít v sobě dost disciplíny. Není vhodná pro lidi jako je paní z článku.

mambule 22. 3. 2018 | 07:00

No, zase takový ne moc pravděpodobný příběh - ženská v letech, matka dvou dětí, a chová se jako cvok. V anketě jsem zaškrtla to přiznání - když je Filip tak chytrý, úspěšný a bohatý, třeba poradí (něco prodat, pronajmout?) anebo dokonce pustí chlup Ostatně sehnal už Žanetě zaměstnání, tedy ví, že jako živnostníce měla finanční problémy a pokud tedy skutečně není blbý, asi tuší, že na tom po stránce peněz stále není v pořádku. Třeba by poradil či částečně pomohl i exmanžel, jsou-li vztahy dobré, nebo někdo z rodiny. Jinak bych se asi pokusila sloučit všechny dluhy dohromady a platit splátky jednomu věřiteli, ale zkušenosti s tím nemám žádné, neboť dluhy jsem neměla ani v dobách, kdy jsem bývalá nefalšovaná holá prdel.

Přečtěte si také

Horoskopy

Potřebujete změnit prostředí a vymazat z mysli každodenní starosti. Právě dnes máte příležitost hodit…

Nejčtenější články