Zanzibar je ráj pro flegmatiky, dobrodruhy i hédonisty!

25. 6. 2022
Pokud je pomyslná kolonka na téma vaší letošní dovolené stále ještě volná a vy si marně lámete hlavu nad tím, kde načerpat tolik potřebnou energii, možná vám náš dnešní tip přijde vhod. Zanzibar, tropický ráj vonící hřebíčkem a chutnající po mangu, je pro české turisty stále dostupnější. Předsudky stranou, hurá do Afriky!

Všechno v pohodě!

Hlášku „Hakuna Matata“, tedy „žádný problém“, uslyšíte na Zanzibaru ze všech stran, v tisíci obměnách a stokrát za den. Pravda je, že ji místní obyvatelé svým životním stylem jen potvrzují. Ani v době „covidové“ nebylo cestování na Zanzibar problém. Pokud tedy máte obavu z podzimního lockdownu, možná si ušetřete část své dovolené právě na tyto měsíce. Na rozdíl od mnoha jiných destinací měl totiž Zanzibar i v dobách pandemie poměrně volná covidová opatření. Tanzanie, pod niž poloautonomní ostrov spadá, byla jednou z mála zemí, která koronavirovou pandemii prakticky neřešila. Zanzibarské úřady tedy příliš nezajímá, zda jste očkovaní, nebo ne. Před odletem na ostrov je sice nutné předložit negativní PCR test s QR kódem a odběrem vzorku mladším 96 hodin a vyplnit obligátní formulář, ale představa je horší než realita.

Cesta z Prahy sem navíc trvá jen zhruba osm hodin a díky letadlům Boeing 787-9 Dreamliner, který si pro přímé spojení z Prahy pronajal Čedok, je opravdu příjemná. Pokud se vám nechce cestovat s mezipřistáním nebo přestupem na jiných letištích, je to jasná volba.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Venuše je v nepříjemném spojení s Marsem, a proto půjdete s nedávnou známostí od sebe. Vlastně jste na to mysleli už před pár dny, ale čekali jste, co se z toho vyvine. Neuzavírejte se…

Nejčtenější články

Doporučujeme