Zaostřeno na přírodu a na děti

28. 2. 2002
Zaostřeno na přírodu a na děti
Nový charitativní projekt pro děti z dětských domovů připravila ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové švédská oděvní společnost KappAhl.

Zaostřeno na přírodu a na děti
Nadace Terezy Maxové a KappAhl

Nový charitativní projekt pro děti z dětských domovů připravila ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové švédská oděvní společnost KappAhl. Projekt "Zaostřeno na přírodu" bude odstartován 1. března 2002 v prodejně KappAhl na pražském Smíchově. KappAhl věnuje z každého kusu dětského oblečení Kaxs prodaného v průběhu března 10,- Kč na konto Nadace Terezy Maxové. Takto získané peníze budou použity přímo na projekt "Zaostřeno na přírodu", který si klade za cíl ekologickou výchovu a cítění dětí z dětských domovů.

Celý měsíc březen je v prodejně KappAhl věnován především dětem. Zákazníci budou moci v tomto období přispět svým nákupem na dobrou věc, aniž by zaplatili cokoli navíc. V oddělení dětské módy budou každý víkend k dispozici dobrovolníci z Nadace Terezy Maxové, kteří všem zájemcům poskytnou informace o činnosti, projektech a cílech nadace.

"Naše spolupráce s Nadací Terezy Maxové byla zahájena již v loňském roce, kdy společnost KappAhl věnovala na konto nadace částku 300.000,- korun. Letos jsme se rozhodli pro vytvoření zcela nového a konkrétního projektu pro děti z dětských domovů. Vzhledem k tomu, že KappAhl je původem ze Švédska - země, která se stala symbolem pro ekologii a ochranu životního prostředí, zaměřili jsme i v České republice svoji pozornost tímto směrem," říká Kati Kosonen ze společnosti KappAhl.

"Nadace, která již pět let nese mé jméno, soustřeďuje svoji pozornost na podporu a pomoc opuštěným dětem žijícím ve více než 150 kojeneckých ústavech a dětských domovech. Vždy je pro nás podstatné jak konkrétně jsme pomohli či jaký skutečný efekt naše práce má. Projekt "Zaostřeno na přírodu" je projektem, který díky finanční podpoře společnosti KappAhl přináší efektů hned několik. Jednak seznamuje děti s ochranou životního prostředí a tím pomáhá utvářet odpovědnost za prostředí, ve kterém žijí, dále umožní dětem strávit spoustu příjemných chvil na čerstvém vzduchu, poznávat českou krajinu a navíc smysluplně vyplňuje jejich volný čas," říká Tereza Maxová.

Projekt "Zaostřeno na přírodu" zahrnuje několik víkendových akcí pro děti z dětských domovů, které budou probíhat vždy v některé z českých chráněných krajinných oblastí. Děti zde budou mít možnost přírodu nejen zblízka poznat, ale také jí svým vlastním přičiněním pomoci.

Zdroj: Impact

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nutno říci, že lehce navážete na pracovní úspěchy z minulého týdne, ale pokud jde o prosazování svých názorů, držte se zpátky. Hleďte si spíše své práce a nezaostávejte nad ostatními.…

Nejčtenější články

Doporučujeme