Zápasíte s podzimním splínem? Zkuste jednoduché cviky, které vás nakopnou

3. 9. 2020
S příchodem podzimu, kdy slunce zapadá dříve a teploty postupně klesají, se u mnohých začíná objevovat ve zvýšené míře únava, skleslost, podrážděnost a depresivní nálady. Jak se s podzimní depresivní náladou vyrovnat? Zkuste jógu.

Cvičením jógy se zbavíte stresu i kil navíc

Praktikování jógy pomáhá s odbouráváním stresu, uvolněním a navrácením těla a mysli do rovnováhy. A i když jóga není primárně určená k hubnutí, člověk se díky ní může dostat do skvělé kondice, odpoutá se od všech pro tělo nezdravých návyků, vrátí své tělo k přirozenosti. „Jóga pomáhá, aby v těle začalo vše správně fungovat – dýchání, krevní oběh a okysličení, trávení i odvod odpadních látek. Pozitivní je její vliv i na správné držení těla, které je nezbytné k tomu, aby nás například nebolela záda nebo jsme neměli potíže s kyčlemi,“ vysvětluje zakladatelka a instruktorka pražských Domů Jógy Věra Vojtěchová.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

S plněním pracovních úkolů nemáte problémy, dalo by se říci, že je zvládáte levou zadní. Nyní si vytváříte prostor pro jiný zdroj sebeuplatnění. Najděte si nového koníčka, po práci…

Nejčtenější články

Doporučujeme