Zápasíte s podzimním splínem? Zkuste jednoduché cviky, které vás nakopnou

3. 9. 2020
S příchodem podzimu, kdy slunce zapadá dříve a teploty postupně klesají, se u mnohých začíná objevovat ve zvýšené míře únava, skleslost, podrážděnost a depresivní nálady. Jak se s podzimní depresivní náladou vyrovnat? Zkuste jógu.

Cvičením jógy se zbavíte stresu i kil navíc

Praktikování jógy pomáhá s odbouráváním stresu, uvolněním a navrácením těla a mysli do rovnováhy. A i když jóga není primárně určená k hubnutí, člověk se díky ní může dostat do skvělé kondice, odpoutá se od všech pro tělo nezdravých návyků, vrátí své tělo k přirozenosti. „Jóga pomáhá, aby v těle začalo vše správně fungovat – dýchání, krevní oběh a okysličení, trávení i odvod odpadních látek. Pozitivní je její vliv i na správné držení těla, které je nezbytné k tomu, aby nás například nebolela záda nebo jsme neměli potíže s kyčlemi,“ vysvětluje zakladatelka a instruktorka pražských Domů Jógy Věra Vojtěchová.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše a Merkur jsou k vám otočení zády, takže jste nevrlí a profesní otázky řešíte ze špatného konce. Potřebujete se nadále vzdělávat, ale i odpočívat. Tento týden budete mí dostatek…