Komentáře k článku zpět na článek

Andel 20. 10. 2018 | 19:33

Já měla s ženatým vztah celých 10 let....Čím dál jsem ho milovala, ale uvědomila jsem si, že tak ubližuji sama sobě.
Měl rodinu, a já věděla že ji nikdy neopustí, říkal že nemůže kvůli dětem....Sama jsem vztah ukončila. Bude to více jak půl roku, a stále ho mám v hlavě.
Psal mi, že nepochopil proč jsem to ukončila, a když jsem mu napsala, že ho miluji,
a nechci na něj tlačit, napsal mi, že jsem měla pravdu, a odešel od manželky se synem, dcera zůstala s jeho manželkou.
Ani jsem mu nestála za odpověď, ještě se cítil ublížený.Mějte rádi především sami sebe, a románek se ženatým nenechávejte dojít tak daleko.
A kdo ho má, tak si to užívejte, a nepoutejte se citově.......

Eva 20. 10. 2018 | 12:17

Dlouhodobý vztah může řadu let fungovat. Pokud si ti dva rozumějí, a to asi ano, když to funguje, mnohdy to je na lepší úrovni, než mizerné manželství. Člověk nemá jít proti něčemu, co je dá se předpokládat spíš předem ztracené či riskantní, než aby tam kdo něco získal. Člověk nemá vědomě ubližovat. Jakékoli chytračení či podpásovky se logicky obrátí proti původci samému. Ano, není morální a slušné podvádět někoho, komu jsme před Bohem, lidmi, slíbili věrnost atd. Vzhledem k peklu, které člověk kolikrát v manželství i s dětmi prožije, je dobře utajená nevěra dá se říct slabým odvarem. Dva se potkali, rozuměli si, a stejně jako z každé známosti není svatba, tak tady aspoň člověk už zpočátku ví, na čem je. Kdyby se po každé nevěře měli chlapi přiznat, manželství ukončit a zachovat se jako čestný muž a šlechtic, pak by se jich půlka dokola rozváděla a ženila. A ty jejich nové partnerky by si patrně vesměs po čase povzdychly...co mi dřív chybělo...a přitom mi nikdo doma nepřebýval. Nikde totiž není psáno, že když spolu dva začnou žít, bude to fungovat. Změní se pouze to, že to nebudou muset tutlat. A tím, že spolu budou víc času, se může stát, že už to nebude tak nějak to, co bylo. Než se dočkat tohohle, rozumná žena si vezme ze vztahu to hezké a zbytek, který je plácáním energie s nejistým výsledkem, neřeší....

Elynor 20. 10. 2018 | 10:47

Souhlasím s Evou. Když si lidi najdou způsob, jak v takovém vztahu fungovat, může klidně trvat léta. Sama to mám vyzkoušeno, jeden z mých dvou stálých milenců je ženatý a letos to bude již 13 let, co jsme milenci. Ovšem nikdy mi nevykládal, že opustí manželku, naopak od začátku zdůrazňoval, že rodina a manželka jsou pro něj vždy na prvním místě, a u mě hledá jen to, co doma nemůže dostat. A o to radostněji se pak vrací domů k manželce, se kterou se já nemohu měřit, neboť ona je mladší, krásnější, vzdělanější a matkou jeho dětí. Byla bych blázen se pouštět do pokusu získat pána jen pro sebe, nic by mi to nepřineslo, jen problémy. Navíc jeho i moje děti jsou dávno dospělé, oba už máme věk na vnoučata, a nemáme žádný důvod měnit zaběhnutý styl a zvyky. Pochopitelně zachováváme diskrétnost, to je základní věc. No a protože se vídáme jen příležitostně, jsme si o to vzácnější a společné chvíle jsou hezčí.

Eva 20. 10. 2018 | 10:15

Vztah se zadaným může klidně fungovat delší dobu. Pokud si ti dva umějí vyjít vstříc, respektovat zásady a vezmou jako fakt, že má každý svůj život. Že se mohou vidět, pokud budou mít oba pro to prostor a čas, lze si užít nejen takové ty radovánky, ale jít spolu za sportem či kulturou, na výlet, nebo si navzájem vypomoci. Žena může potřebovat píchnout s malováním, muž uvítá, když mu sežene něco, co on neumí, třeba něco užitečného pro vnouče nebo dítě. Všechno je prostě na dohodě. Bylo by hodně naivní myslet si, že když mě potkal, dá ihned svojí původní rodině vale. A dneska máme samostatné ženy, které neprahnou to pom, dotáhnout každého přítele na radnici a mít ho doma na Vánoce. Jak říkám - může to fungovat. Pokud jsou oba i přes tu zamilovanost reální a rozumní. Samozřejmě, když je žena mladá a chce založit rodinu, je v jejím vlastním zájmu najít si někoho volného. Ovšem má - li manželské zkušenosti za sebou, děti už třeba i dospělé a nakonec je ráda, že žije samy - k čemu si znova komplikovat život. Zejména když má možnost vzít si ze vztahu to hezčí a tu každodenní rutinu ponechat právoplatné manželce. A když už má to běhání kolem rodiny za sebou, proč by si neodpočinula v příjemné společnosti, že. Ostatně, ona s tím každá do manželství šla. Že bude zajištěná, že na všechno budou dva, ale i s tím rizikem, že se to může nepovést. Každý, kdo žije v manželství, je v situaci, že je tak trochu možnost, že mu ten druhý bude chodit jinam, nebo že manželství skončí. Milenka maximálně přijde o zadaného přítele. Kdežto manželka přijde o hodně. Dneska je všechno trochu jinak. Aniž bych horovala pro mimomanželské vztahy, čím dál víc lidí s nimi tu zkušenost má. Někdy může být i užitečná. Třeba jen k poznání, aby jeden nebo druhý pochopil, že to, co má doma, by nakonec nevyměnil.

Přečtěte si také

Horoskopy

Urychleně si rozmyslete, co vlastně chcete. Hvězdy vám přejí hodně štěstí v nové práci, ale rovněž…

Nejčtenější články

Doporučujeme