Airwick svíčky 189 Kč Foto: Archiv firem

Airwick svíčky 189 Kč Foto: Archiv firem

Vonné oleje, Aromakh.cz 949 Kč Foto: Archiv firem
Vonné svíčky, Bauhaus 895 Kč Foto: Archiv firem
Bílý čajový adventní kalendář English Tea Shop, Zoot.cz, 399 Kč Foto: Archiv firem
Červený adventní kalendář English Tea Shop, zoot.cz, 399,- Foto: Archiv firem
20
Fotogalerie

Zapomeňte na čokoládu: Nejkrásnější adventní kalendáře plné svíček a čajů

Také máte během adventu ráda ty chvilky, kdy si večer uděláte jen pro sebe, zachumláte se do teplé deky, zapálíte svíčky a vychutnáte lahodný čaj či kávu u hezké knížky či filmu? V předvánočním shonu na tyto momenty není příliš času, s pomocí netradičních adventních kalendářů se vám ale tyto chvilky budou hledat snadněji.

Stres a vypětí, které nastávají každoročně s přicházejícími Vánocemi, dokáže ignorovat jen málokterá z nás. K finišování restů v práci se přidává ještě vánoční úklid, pečení cukroví i shánění dárků, a tak na relax zbývá jen málo času.

Jak si vyrobit adventní kalendář? Podívejte se na video:

Pokud si navíc hlídáte linii, čokoládový adventní kalendář udělá radost spíš vašim dětem než vám. To ale ještě neznamená, že byste o každodenní potěšení měla být ochuzena! V posledních letech už totiž nejsou k dostání jen adventní kalendáře s tradiční čokoládou, koupit si můžete i ty s kosmetikou, nebo dokonce se svíčkami, čajem či kávou.

Advent by měl být o pohodě, klidu, míru a těšení se na Vánoce. V dnešní uspěchané době se na to snadno zapomíná, ale právě každodenní otevření okýnka v kalendáři vám připomene, že je čas udělat si chvilku pro sebe a vychutnat si dobrý čaj či kávu, případně si užít relaxační účinky jedné z 24 svíček. Udělejte si z otevírání okýnek v kalendáři rituál a vychutnejte si tak aspoň po kouskách kouzelný advent jako tehdy, když jste ještě byla dítě!

Inspiraci najdete v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud