Zapomínáte, jste unavená, nemůžete se soustředit? Na vině je mobil a cukr

27. 11. 2017
Zapomínáte, jste unavená, nemůžete se soustředit? Na vině je mobil a cukr
Mozek funguje jako sval. Aby podával kvalitní výkon, potřebuje vhodné živiny a podněty z okolí. Jak tedy dosáhnout toho, abyste se lépe soustředila a pamatovala si důležité věci? Pak si musíte ohlídat následující věci.

Vhodná strava

Pravdivé přísloví tvrdí, že jsme tím, co jíme. To ale neplatí jen o našem zevnějšku! Náš mozek je totiž nejžravějším orgánem těla a kvalitní strava je pro něj obzvlášť důležitá. Základem dobrých výkonů, ať už ve škole nebo v našem zaměstnání, je sytá snídaně.

Náš mozek ke své činnosti potřebuje pravidelný přísun glukózy. Studie z roku 2003 ale prokázala, že děti, které snídaly jednoduché cukry, měly nízkou aktivitu mozku podobající se sedmdesátiletým lidem. Proto třeba není dobré, aby děti snídaly jen cereálie plné cukru.

„V testech si nejlépe vedly děti, které si ráno dopřávají jídlo s vysokým obsahem bílkovin,“ říká Barbara Stewart z britské University of Ulster. Proto jsou vhodná například vejce, která mimo jiné obsahují také cholin stimulující nervové přenašeče. Pokud děti trvají na nezdravých cereáliích, dávejte jim je alespoň s mlékem nebo jogurtem.

Základem zdravé snídaně jsou ale také ovoce a zelenina, které jsou zdrojem antioxidantů. „Dietou bohatou na antioxidanty jsme u čtyřiceti starých psů dokázali výrazně zlepšit schopnost učení,“ říká Dwight Tapp z Kalifornské univerzity v Irvine. A pak že starého psa novým kouskům nenaučíš!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste vzorem pro své kolegy a nadřízený s vámi horlivě komunikuje. Vlastně se na něj nesnažíte ani zapůsobit, přesto získáte si jeho sympatie. Bohužel na domácí půdě panuje neklid. To vše…

Nejčtenější články

Doporučujeme