Zapůsobte na personalisty

11. 12. 2000
Hledáte zaměstnání? Nejčastějšími možnostmi jsou - odpovědět na inzerát ( firmy tímto způsobem často hledají nové zaměstnance) nebo se obrátit na agenturu, která se specializuje na výběr zaměstnanců. V obou případech je nezbytně nutné připravit si tzv. " curriculum vitae".

Zapůsobte na personalisty

Hledáte zaměstnání? Nejčastějšími možnostmi jsou - odpovědět na inzerát ( firmy tímto způsobem často hledají nové zaměstnance) nebo se obrátit na agenturu, která se specializuje na výběr zaměstnanců. V obou případech je nezbytně nutné připravit si tzv. " curriculum vitae" - C.V. - popis vaší dosavadní kariéry v bodech. Pozor na slohová cvičení, která se dříve předkládala jako životopis, to dnes není v žádném případě žádáno. C.V. zašlete potencionálnímu zaměstnavateli spolu s průvodním dopisem, ve kterém uvedete důvody proč na inzerát reagujete ( připište vaši adresu a telefon, i když už bude součástí C.V.). 

Vaše C.V. by mělo mít, pokud možno, velikost formátu A4, nikdy ne delší než dvě strany. Na začátku uveďte údaje - jméno, adresu, datum narození či věk, vzdělání, rodinný stav, počet dětí a jejich věk a telefonické spojení na vás.

Rozepište vaše dosud získané vzdělání a vaši praxi - od kdy do kdy a zaměstnavatelé. Neopomeňte připsat vaše hobby, to může být pro personalistu často důležitý údaj, který vypovídá o vašich celkových schopnostech a zaměřeních, o komunikaci s okolím.

Dbejte na úpravu ( nejlépe napsat obojí na počítači), pozor na správný pravopis, nepřesné časové údaje....apod. Pokud přikládáte fotografii, použijte pasový formát, nikdy neposílejte celou postavu např. v plavkách!!!

Často může C.V. obsahovat i záhlaví, ve kterém uvedete cíle, kterých chcete v zaměstnání dosáhnout, či funkce, které chcete zastávat. I tato charakteristika by měla být výstižná a stručná, stejně jako C.V. i průvodní dopis.

Hodně štěstí!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Za tímto týdnem se budete rádi ohlížet, protože se vám opravdu dařilo. A to nadřízený ještě neví, že máte v hlavě plno plánů, které chcete uskutečnit. To si však nechte na pondělí. Nic se…

Nejčtenější články

Doporučujeme