Zářivá pleť

7. 11. 2006
Zářivá pleť
Krásnou pokožku zářící zdravím a čistotou můžete mít v každém věku a bez velké námahy. Zářivou tvář nevykouzlí líčení ani speciální osvětlení, musíte se o ni postarat sama. Naštěstí existují jednoduché triky, jak docílit skutečný jas na obličeji.

Své o tom vědí herečky, zpěvačky a vůbec všechny slavné ženy pohybující se ve světlem reflektorů a blesků fotoaparátů. V Hollywoodu má proto každá celebrita nejen vlastního kadeřníka pro perfektní účes a vizážistu pro dokonalý make-up, ale také se svěřují do péče předních odborníků na péči o pleť. Vy však nemusíte pro zářivou pokožku letět přes oceán a mít na kontě šestimístnou sumu. Je to jednodušší než si dokážete představit.

Vyčistěte svou tvář „Pokud jste příliš líná či unavená než abyste si večer umyla svou tvář, použijte odličovací ubrousky,“ radí dermatolog hereček Calisty Flockhart a René Russo. Mějte při ruce čistící ubrousky 3 v 1 od Nivea Visage, které odličují, čistí, hydratují a poradí si i s očním make-upem. Zároveň jsou natolik jemné, aby nedráždily ani citlivou pokožku díky obsahu heřmánku či mořských minerálů. Použijte jeden ubrousek na odstranění líčení a druhý na dočistění. Jinak jen roznesete špínu po celé tváři. Proto nešetřete a nezapomínejte na druhý krok. Nechcete mít přece zanesené póry a z nich pupínky.

Na nečistoty s olejem Na zničení bakterií způsobující akné a dezinfekci již vytvořených pupínků vám postačí malá lahvička s olejem z čajovníku. Čajovník je nejsilnějším přírodním antiseptickým prostředkem, jenž lidstvo zná, zároveň je však k pokožce šetrnější než většina antiseptik a v rozpuštěném stavu může být používán každý den, aniž by poškodil okolní partie. Oriflame nabízí ve své řadě Tea Tree 10% roztok oleje z čajovníku. Potírejte pupínek třikrát denně tímto roztokem a brzy se budete těšit z čisté pleti. Olej upotřebíte nejen na zkrocení neposlušné pokožky, ale také na masáže pro uvolnění bolestivých svalů či na zklidňující koupele.

Pryč s otoky Dlouhé hodiny před monitorem počítače, soustředěná jízda autem, čtení nekonečného množství stránek a nakonec večer strávený před televizí. Typický obrázek současné ženy, všechny tyto činnosti však představují velkou zátěž na oči. Ty pak „zdobí“ kruhy, otoky a vrásky. Rychlou pomoc na nateklá víčka a unavené oční okolí nabízejí Chladivé tampóny na oči z řady Planet Spa od Avonu. Ty jsou napuštěny minerální vodou z čisté islandské přírody bohaté na měď a zinek. Jednoduše přiložte tampóny na odlíčená víčka, v klidu se natáhněte a 10 minut relaxujte. Po tak krátké chvilce si odpočine nejen vaše mysl, ale také celé oční okolí, které se promění v krajinu plnou svěžesti.

Jemně obrušujte Každodenní exfoliace představuje klíč v jemné a čisté pleti. Místo peelingů s hrubými a ostrými hranami, které obsahují skořápky, mleté oříšky apod., sáhněte raději po jemné leč účinné gomáži. Pokud cítíte, že váš obvyklý peelingový přípravek je příliš drsný, přestaňte jej používat. Tím se jen postaráte o problémy s vysušenou a poškozenou pletí. Raději se porozhlédněte po jemnější formě odstraňování odumřelých buněk. Originální konzistenci s extraktem z listů hruštičky Pirola najdete v rozjasňující gomáži ze slaměnkové řady značky L'Occitane. Esenciální olej z korzické slaměnky zjemňuje pleť a rostlinný komplex s moruší se postará o barevné sjednocení.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhá polovina pracovního týdne vám přinese vytoužený úspěch. V nejbližších dnech očekávejte nabídku k povýšení, finanční bonus či jinou formu odměny. Zatím jste plni energie, proto…

Nejčtenější články

Doporučujeme