Zásady čištění pleti: Těchto 5 kroků dodržujte a vaše pokožka bude zářit

Zásady čištění pleti: Těchto 5 kroků dodržujte a vaše pokožka bude zářit

Chybným odličováním si můžete podráždit pleť, polámat řasy i přidělat zbytečné vrásky. Jak tedy postupovat, abyste se těmto nepříjemnostem vyhnula? Připomeňte si pět nejdůležitějších zásad správného čištění a odličování pleti.

Odličujte večer, ale i ráno

Odličování a čištění pleti speciálními přípravky je základem krásného a pěstěného vzhledu. Tímto postupem nejenže odstraníte z pleti make-up, ale zároveň ji zbavíte všech škodlivých látek způsobených smogem a prachem, které se mísí s naším potem a mazem, a znemožňovaly by tak pokožce volně dýchat. Právě pokožka je váš největší dýchací orgán, proto je důležité, aby póry zůstaly čisté. O pleť se tedy vyplatí dobře pečovat nejen večer, ale i ráno. V noci se totiž pleť detoxikuje a vyplavuje na povrch vše škodlivé. Pokud tyto nečistoty ráno neodstraníte, zůstávají uvnitř pórů a pleť nedýchá. To se může projevit celou řadou komplikací, jako je například akné.

Jak omladit obličej cvičením? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Šetrný odličovací přípravek na oči

Pro odličování očí si vyberte takový přípravek, který je šetrný, nemastný, neobsahuje alkohol a je tedy maximálně citlivý k jemné kůži očního okolí. V případě, kdy se chystáte odličovat si prodloužené řasy nebo počítáte s další úpravou řas a obočí, například s jejich barvením, případně se chystáte nanášet séra a boostery podporující jejich růst, nesmí odličovací přípravek obsahovat žádné oleje.

Pokračování 3 / 5

Mokré tamponky a správné tahy

Při odličování očí nejprve začněte tím, že dva kosmetické tamponky namočíte ve vodě a dostatečně je vyždímáte. Pak na ně nanesete odličovací přípravek. „Suchý tamponek by mohl během odličování dřít oční okolí a narušovat kůžičku, která je zde nejtenčí na celém těle,“ vysvětluje Nikol Bárová, kosmetička značky Essenté, a popisuje, jak při odličování očí správně postupovat.

„Mokré tamponky položte na zavřené oči, jemně poťukávejte po řasách a stahujte tamponky směrem dolů. Poté je otočte na čistou stranu a pod očima ještě dočistěte směrem dovnitř k nosu. Pokud byste postupovala opačným směrem, tedy od nosu k vnějším koutkům očí, zbytečně byste si jemnou kůži očního okolí vytahovala a vytvářela si na ní vrásky,“ dodává Nikol Bárová s tím, že tyto tahy jsou důležité i pro správný růst řas.

Pokračování 4 / 5

Pleť potřebuje vyčistit do hloubky

Pro pokožku je nejlepší hloubkové čištění, které rozpustí všechny nečistoty na povrchu, ale i v pórech. Pleť je tak perfektně připravena vstřebávat další výživu. Pokud si pořídíte odličovací přípravky, které působí jen na povrchu, zbavíte sice pokožku nečistot, ale zároveň je i tamponkem zatlačíte dovnitř pleti. Pěsticí kosmetika pak nemůže proniknout do nitra pokožky. Vhodné je mít jeden speciální přípravek pro odlíčení očí a další použít na celý obličej, krk a dekolt. Pro tento účel dobře fungují čisticí mycí emulze. Použití je snadné – obličej navlhčíte vlažnou vodou a krouživým pohybem vmasírujete emulzi. Opláchnete vodou, a pokud cítíte, že vše ještě není zcela odlíčeno, celý postup zopakujete.

Pokračování 5 / 5

Pozor na přípravky s alkoholem a micelární vody

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli odličovací přípravek, vždy je nutné používat pro odlíčení a čištění pleti pouze kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti a vyhnout se přípravkům s obsahem alkoholu, který pleť nadměrně vysušuje a podporuje tvorbu dalšího kožního mazu. Jinak vybírejte podle toho, jaký druh přípravku vám vyhovuje – zda máte raději mléko, emulzi, nebo gel.

Oblíbeným produktem určeným k čištění pleti jsou i micelární vody. Micely v nich obsažené na sebe jako magnety navážou zbylé nečistoty. Vždy je však potřeba pleť na závěr omýt obyčejnou vodou. Předejdete tak narušení kožního filmu pleti, v jehož důsledku může být pokožka mnohem citlivější, se sklony k začervenání či rozšířeným žilkám. Také se na ní mohou objevit vyrážky, ekzémy nebo třeba náhlá alergie na do té doby běžně používanou kosmetiku.

Doporučujeme

Články odjinud