Zatlouká před vámi nevěru? Poznáte to z řeči jeho těla

Zatlouká před vámi nevěru? Poznáte to z řeči jeho těla

Máte už delší dobu pocit, že před vámi váš partner tají svoji nevěru, ale pořád nemáte důkaz? Zkuste se zaměřit na jeho tělo, to vám může prozradit hodně. Pozor ale, ať nejste přehnaně paranoidní, a než začnete partnerovi balit kufry, zeptejte se ho na nevěru přímo. Váš vztah přeci stojí za to, abyste se k němu postavili čelem.

Oči

Říká se, že oči jsou okno do duše, je z nich tedy možné vyčíst hodně. Když s vámi partner mluví, těká očima všude kolem a nevydrží přímý pohled? To nevěstí nic dobrého. Stejně tak jako zasněné pohledy takzvaně „do blba“, kdy vás nevnímá a v tváři se mu usadí nepřítomný výraz.

Pokračování 2 / 5

Ruce

I podle rukou se toho dá poznat hodně. Lhaní se často pozná podle přehnané gestikulace nebo také podle toho, že si váš partner nervózně proplétá prsty, případně si s něčím neustále pohrává a nevydrží v klidu. Jsou jeho ruce a dlaně studené? Buďte opatrná.

Pokračování 3 / 5

Hlas

Také hlas prozradí mnohé. Může se mu při mluvení chvět a také intonace během lhaní bývá jiná, spíš vyšší. Také pravděpodobně bude mluvit rychleji a vyprávět vám do detailů nepodstatné věci, aby přehlušil lži.

Pokračování 4 / 5

Tělo

Lhaní a zatloukání může být pro člověka stresující. Pokud zaregistrujete, že je při hovoru s vámi napjatý jako struna, není to dobré znamení. Jestli zatíná zuby a zarývá nehty do rukou nebo od vás odvrací tělo, mějte se na pozoru.

Pokračování 5 / 5

Dech

Máte podezření, že vám něco tají? Sledujte jeho dech. V případě lží se zrychlí tepová frekvence a také dech, a pokud se v tu chvíli bude horko těžko vymlouvat a hledat alibi, dýchání se pravděpodobně zrychlí. Možná se i lehce orosí na skráních a zrudne, což by mohl být další důkaz.

Co považují za nevěru ženy a co muži? Podívejte se na video:

Doporučujeme

Články odjinud