Zatočte s celulitidou

21. 10. 2010
Zatočte s celulitidou
Celulitida není jen kosmetický, ale i zdravotní problém, se kterým se potýká většina žen. Snad i proto si kladou nespočet otázek a hledají to nejlepší řešení pro prevenci a zmírnění příznaků pomerančové kůže.

Co je přesně celulitida? Jednoduše řečeno se jedná o nahromadění tukových částic v pojivové tkáni. Na povrchu pokožky se pak projeví jako hrbolky a důlky. Vzhledem k tomu, že vznik celulitidy je dán geneticky a je ovlivňován řadou faktorů, může se projevit také u velmi mladých žen a dívek, a dokonce i u těch žen, které jsou štíhlé, sportují a dbají pravidel zdravého životního stylu.

Pomerančová kůže postihuje prakticky jenom ženy. Pojivová tkáň má u mužů a žen rozdílnou strukturu. Mužská je přirozeně pevnější a pevněji propojená, zatímco ženská pojivová tkáň je volnější a pružnější, a to zcela záměrně, aby se mohla během těhotenství „natahovat“. U ženských tukových buněk je proto větší pravděpodobnost, že dojde k přesunu tukových buněk do větších celků, kde se hromadí a protlačují mezi vlákny. Na povrchu pokožky se pak projeví nežádoucími hrbolky a důlky.

Stabilita tkáně však také závisí na genetických faktorech, proto i muži s dědičně slabou pojivovou tkání mohou trpět celulitidou.

Jaké jsou příčiny vzniku celulitidy? Předpokladem vzniku celulitidy je vrozená dispozice, neboť stavbu těla a kvalitu vazivových vláken získáváme geneticky. Na vzniku a rozvoji tohoto problému se pak podílí životní styl, nedostatek pohybu, špatná životospráva, kouření i stres.

Příčinou mohou být také špatný oběhový systém, narušená látková výměna či hormonální změny, které mají vliv na velikost tukových ložisek. Stoupající hladina estrogenu může způsobit zvýšení elasticity ženské pojivové tkáně. Tento hormon navíc oslabuje membrány, které obklopují tukové částice a umožňují tak tukovým ložiskům protlačit se k povrchu pokožky a vytvářet nevzhledné hrbolky.

Lze se s celulitidou vypořádat? Celulitida je komplexní problém, a proto prevence i péče na zmírnění projevů musí zahrnovat komplexní opatření. Předpokladem úspěšné léčby je vždy celková změna životního stylu se zařazením pohybu a různých metod ošetření a péče.

Pro pohyb jsou ideální kombinace různých aerobních aktivit, při kterých dochází ke spalování tuků – jízda na kole, rychlá chůze, aerobik, tanec, plavání apod. Mnohdy je důležitá také úprava jídelníčku a dostatek tekutin, omezení kouření a pití černé kávy apod. V pitném režimu je dobré upřednostňovat především neperlivou vodu, neslazené nápoje a čaje.

Je také vhodné zařadit do programu péče speciální přípravky proti celulitidě nebo zeštíhlující a zpevňující kosmetiku, která je na trhu ve formě krémů, gelů, mlék a účinných sér. Při pravidelné aplikaci jednou až dvakrát denně bude pokožka hladší, pevnější a postava štíhlejší bez celulitidy.

DOPORUČUJEME:

Zeštíhlující a remodelační gel-krém My silhouette! Obsahuje 100% přírodní Bio-Slim komplex, který v sobě spojuje jedinečné účinky bílého čaje a anýzového extraktu pro dvojí účinek: zeštíhlení a tvarování postavy. Přináší viditelné zeštíhlení problematických partií těla až o 3 cm. Cena 239 Kč.

Zeštíhlující péči proti celulitidě CelluDestock s prokázaným efektem urychlení účinku diety v partiích, které jí odolávají – boky stehna, hýždě. Obsahuje čistý kofein v 5% koncentraci a Lipocidine™ - aktivátor odbourávání tuků. Lipocidine™ stimuluje produkci proteinu, který je odpovědný za odbourávání tukových přebytků v období omezení kalorického příjmu. Kofein účinně aktivuje spalování tuků. Cena 660 Kč.

PerfectSlim Lifting-Pro, revoluční spojení masáže a zpevňujícího gelového séra pro účinný boj proti celulitidě a ochabování pokožky. Masážní válečky s velkou masážní plochou masírují zóny s celulitidou: pokožka je intenzivně promasírovaná, prokrvená a připravená na aplikaci zpevňujícího gelového séra. Modelační masáž je možné provádět s dvojí intenzitou: jemná masáž pro citlivé zóny jako vnitřní strana stehen a pod koleny, intenzivní masáž pro boky, břicho a hýždě. Speciální složení obsahující kofein a Pro-Elastin pro optimální účinek po masáži, které zeštíhluje postavu a zpevňuje pokožku.

ČTĚTE TAKÉ:
Stylové a pohodlné pánské spodní prádlo!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V pátek vám dojte trpělivost a řeknete nadřízenému, co si o jeho hloupých poznámkách myslíte. Je vám jedno, zda vás vyhodí. Pověděli jste mu svůj názor. Nebojte se, všechno dobře dopadne.…

Nejčtenější články

Doporučujeme