Hugh Grant trávil v dětství vánoční svátky sám s otcem, většinou před nimi ujížděli do zahraničí, kde se neslaví Foto: Profimedia

Hugh Grant trávil v dětství vánoční svátky sám s otcem, většinou před nimi ujížděli do zahraničí, kde se neslaví Foto: Profimedia

Hvězda Lásky nebeské v soukromí Vánoce vůbec nemusí Foto: Profimedia
Brad Pitt má trauma ze lží kolem Santy Clause Foto: Profimedia
Když se jako malý dozvěděl, že Santa neexistuje, cítil se oklamán Foto: Profimedia
Jak to má asi s oslavami Vánoc a svými šesti dětmi? Foto: Profimedia
24
Fotogalerie

Zatrpklí Grinchové mezi celebritami: Kdo ze slavných nerad slaví Vánoce?

Pro mnohé z nás je těžké si představit, že by někdo nerad slavil Vánoce, které jsou bohaté na hodování, dárky, setkávání se s blízkými a všeobecné veselí. Takové případy se ale najdou dokonce i mezi celebritami. Kdo oslavu nejkrásnějších svátků v roce raději vynechává a řadí se mezi Grinche?

Hugh Grant se svátkům vyhýbá

Je celkem paradox, že jedna z hereckých legend spojovaná právě s kultovním vánočním filmem Láska nebeská svátky moc nemusí. Dokonce se jejich oslavám, když zrovna může, raději zcela vyhýbá. „Vánoce slavím v New Yorku s rodinou, nechci ale předstírat, že mám tento druh svátků rád. Několik posledních let se mi jim podařilo vyhnout,“ svěřil se herec pro britský deník The Mirror. Původ zášti k Vánocům pochází podobně jako u jeho kolegů v dětství. Hugh je trávil jen se svým otcem, který je také nesnáší. Namísto oslav raději pravidelně odcestovali do zemí, kde je neznají.

Jak slaví Vánoce některé celebrity? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 7

Brad Pitt má z Vánoc trauma

Hollywoodský herec Brad Pitt má sice doma kopu dětí, ty se ale ryzí radosti z Vánoc od tatínka nedočkají. Herecká legenda se nechala slyšet, že má ze svátků silné trauma a nemá rád historky o Santovi s dárky. Podle všeho jeho trauma vychází z toho, že když jako malý zjistil, že je Santa pouhý výmysl, cítil se značně oklamaný. Těžko říct, zda Bradovy děti dostaly vůbec možnost uvěřit v Santa Clause.

Pokračování 3 / 7

Ozzy Osbourne Vánoce ignoruje, co přestal pít

Vánocům nemůže přijít na jméno ani slavný zpěvák a muzikant Ozzy Osbourne. Ne vždy tomu tak ale bylo. Když ještě pil alkohol, Vánoce si údajně užíval ve velkém. Svátky považoval za příležitost se opít. Od dob, co tolik nepije, mu ale začaly připadat nudné a nebaví ho. Dokonce je údajně přímo nesnáší.

Pokračování 4 / 7

Colin Firth je pravý Grinch

I další hvězda Lásky nebeské, jednoho z celosvětově z nejoblíbenějších vánočních filmů, herec Colin Firth Vánoce doslova bojkotuje. Pro deník Daily Mail se kdysi vyjádřil, že vánoční svátky hluboce nenávidí. Raději nezapíná ani rádio, aby nemusel poslouchat vánoční koledy, a když je slyší, pomýšlí na vraždu. Vánoce herec považuje za jeden velký podvod a všudypřítomná přání o nuceném veselí a rodinném štěstí ho vyloženě vytáčejí. Skoro jako pravý Grinch, že?

Pokračování 5 / 7

Na Heidi Janků se podepsalo dětství

Zpěvačka a moderátorka Heidi Janků Vánoce nemá zrovna v lásce. Na vině je nesnadné dětství. Její maminka zemřela, když jí bylo pouhých jedenáct let a otec situaci nezvládl. Propadl alkoholové závislosti, takže své dceři nebyl dostatečnou oporou. Vztahy Heidi s otcem zůstaly napořád na bodu mrazu.

Zpěvačka se v šestnácti raději rozhodla odejít z domova a brzy se provdala za prvního manžela. Ke všemu krátce poté tragicky přišla o bratra. Při veškerém smutku na oslavy Vánoc zanevřela a netají se tím, že je dodnes moc nemusí.

Pokračování 6 / 7

Petra Janů o Vánocích truchlí

Vánoce nemůže vystát ani další česká zpěvačka Petra Janů, která se v tom shodovala i se svým manželem. Ten bohužel před deseti lety krátce před Vánoci zemřel. Zpěvaččinu zášť k Vánocům to ještě přiživilo. Během adventu už několik let prožívá smutné truchlící období. Nedávno se dokonce umělkyně svěřila, že Vánoce vnímá jako nutné zlo, s nímž by si dospělí neměli dělat takové starosti. Odsuzuje dnešní podobu vánočních svátků a před Vánoci raději víc pracuje.

Pokračování 7 / 7

Halině Pawlowské před Vánoci není do smíchu

Spisovatelka a moderátorka Banánových rybiček Halina Pawlowská je svou nechutí k Vánocům poměrně proslulá. Údajně se jich začíná bát už někdy v listopadu, kdy poprvé pociťuje tlak a stres. Příčinou jsou nejen moderátorčiny obavy ze všech vánočních příprav a shonu, ale také o zdraví blízkých. Vánoce vnímá jako svátky melancholie, stesku a smutku.

Doporučujeme

Články odjinud