Zatrpklí Grinchové mezi celebritami: Kdo ze slavných nerad slaví Vánoce?

4 komentáře

vendy
11. prosince • 19:01

Vše plánované podle kalendáře, každý rok se opakující, konzumní, je nudné. Jídlo i zábavu si připravím kdy chci a podle nálady. Stejně tak obdaruji někoho kdykoliv se sama rozhodnu, nikdy ne podle data. :nenapadne

Helinka
8. prosince • 13:50

Vánoce první rok neslavím. Jsem křesťansky založená a vždy jsem Vánoce slavila, ale co čtu a studuji Bibli, tak vím, že oslava Vánoc nemá žádný opodstatněný důvod a že sami lidé, si tyto svátky a jim podobné, vymysleli. Nikde v Bibli se nepíše, že bychom měli Vánoce slavit, rozhodně to není oslava Kristova narození. Jelikož ten se narodil, dle Bible, někdy na podzim, konkrétně zřejmě v říjnu. První křesťané neslavili žádné pohanské svátky, dokonce ani narozeniny. Vše, co se dne slaví vzešlo od lidí...tudíž je to lidský výmysl a Bohu se to příčí. Škoda, že lidé nečtou Bibli a skutečně se neřídí tím, co si Bůh po nás žádá. Jako náš stvořitel má na to výsostné právo.
Osobně, pokud chci někoho obdarovat, s někým se sejít a být na někoho milá a hodná, můžu to přeci dělat po celý rok...ne jen tehdy, kdy se to předpokládá.
Tyto svátky a další jsou jen jistá komerce. Ale samozřejmě, že každý to vidí jinak. A proto, ať si to každý zařídí podle své svobodné vůle. Já Vánoce mít nemusím a jsem i tak šťastná :-) ;-)

Nofar
8. prosince • 7:43

Proč hned zatrpkli grinchove? Každý může mít v tisíc a jeden důvod, proč Vánoce slavit nebo neslavit. Ostatně pokud člověk není věřící a praktikující křesťan, není důvod, proč by je slavit měl.

kaaj
8. prosince • 14:22

@Nofar: Souhlas, ano. A taky nechápu útočné a dehonestující vyznění titulku u článku.

Doporučujeme

Články odjinud