Zatvrzelost mého otce stála přítele život

14. 5. 2001
Zatvrzelost mého otce stála přítele život
Těžko se mi o této smutné události mého života píše, ale možná mi některá z vás pomůže najít řešení mého dlouholetého sporu s otcem.

Zatvrzelost mého otce stála přítele život

Těžko se mi o této smutné události mého života píše, ale možná mi některá z vás pomůže najít řešení mého dlouholetého sporu s otcem..

Můj otec byl velice přísný člověk. K nám dětem ( mám ještě starší sestru a mladšího bratra) se choval velice tvrdě. Někdy jsem si říkala, že nás snad ani nemá rád a záviděla kamarádům jejich mírnější otce. To jsem netušila, že se situace ještě zhorší.

Bylo mi devatenáct let, dokončila jsem střední ekonomku a nastoupila do podniku na našem malém městě. Záhy na to jsem potkala svoji velkou lásku Tomáše. Zamilovala jsem se na první pohled a osudově. Myslím, že i Tomáš na tom byl stejně. Byla jsem šňastná a rozhodnutá svoji lásku chránit a uhájit před celým světem. Bohužel jsem ji nedokázala uchránit před vlastním otcem. Náš vztah bral jako jakousi banalitu a vyjadřoval se o něm pohrdavě. Mého přítele vůbec nerespektoval a choval se k němu stejně jako k nám ostatním, tvrdě. Nás dva zamilované to ale pochopitelně neodradilo a po více jak roce chození jsme měli před svatbou. Ten osudný den ( bylo to tři dny před svatbou) se Tomášovi porouchala motorka a když byl s opravou hotov, byla už tma a navíc se blížila bouřka. Poprosila jsem otce, zda by u nás za tak špatného počasí nemohl přespat, stejně už budeme brzy svoji. Otec ztropil nepříjemnou a nevkusnou scénu, kde padlo mnoho ošklivých slov jak na moji, tak přítelovu hlavu. Tomáš se tedy vydal za špatného počasí do deset kilometrů vzdáleného domova, kam už bohužel nedojel. Za bouřky a snížené viditelnosti mu vjelo do cesty osobní auto, a tak můj milý zemřel tři dny před vlastní svatbou. O prožitém zoufalství, sebeobviňování a nenávisti vůči otci ( jeho arogantní chování ani smrt Tomáše nezměnila) nemá smyslu po těch letech ani psát, je to velmi bolestná vzpomínka. Týden po nehodě jsem odešla, přes maminčiny prosby, z domova a přerušila s otcem veškerý kontakt. Nestýkám se s ním dodnes, přestože od smrti mého tehdejšího skoromanžela uplynulo dvanáct let, přestože jsem již šest let šňastně vdaná a mám dvě krásné děti, nemohu mu zapomenout, že díky jeho zatvrzelosti a špatnému chování zahynul můj přítel.

Před měsícem prodělal otec těžkou operaci srdce a nyní se vrátil z nemocnice domů. Prý je jako vyměněný, z bývalého tyrana celé rodiny je beránek a hlavně se ptá po mě a mojí rodině. Matka na mne velice naléhá, abychom se po těch dlouhých letech usmířili ( je pravda, že nejvíce naším rozchodem trpěla ona, hlavně musela snášet otcovi urážky, kdy ji obviňoval se špatné výchovy nevděčné dcery). Obávám se, že tato jeho náhlá proměna nebude mít dlouhého trvání a opět to bude ten despotický a nabroušený člověk, kterého si  velice dobře pamatuji. Hledám nějaké řešení, ale nevím, jestli jsem ho schopná najít. Možná mi z vlastní zkušenosti může některá z vás poradit, co s tím.

Díky a zdraví Ivana L.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do konce týdne jste pracovně na koni, proto se nedivte, že se nacházíte v okruhu zájmů kolegů i nadřízeného. Svůj úspěch dokážete hezky ukočírovat, a proto nehrozí závist a podobná zla.…

Nejčtenější články

Doporučujeme