Zázračné peptidy v kosmetice: Zbaví vás vrásek, povislé pleti, akné i začervenání

9. 5. 2022
Foto: iStock
Zázračné peptidy v kosmetice: Zbaví vás vrásek, povislé pleti, akné i začervenání | Foto: iStock
Vrásky od smíchu jsou přirozené. Ty ostatní nám přidávají léta a dodávají tváři ustaraný či pesimistický výraz. Mezi nejúčinnější látky, které si umí s nežádoucími vráskami poradit, patří peptidy. Jak fungují a co všechno dovedou?

Co jsou to peptidy?

Jedná se o chemické sloučeniny organického původu, které vznikají spojením několika aminokyselin – takzvanou peptidovou vazbou. Hlavní význam kosmetických peptidů spočívá v tom, že jsou schopné ovlivňovat chování živých buněk. Jejich správnou kombinací tak máme možnost řídit a ovlivňovat fyziologické procesy probíhající v kůži. „Využití peptidů je dnes považováno za nejperspektivnější směr vývoje v kosmetologii. Asi nejznámější je jejich schopnost bojovat proti vráskám, ale peptidy toho dokážou ještě mnohem víc. Umí regenerovat pokožku, ochránit ji před škodlivinami, snižují riziko infekce, poradí si s pigmentovými skvrnami. Používají se proto k různým omlazovacím kúrám, ale i ke zpevňování postavy nebo odstraňování celulitidy. A protože jsou přirozenou součástí pokožky, nemají nežádoucí účinky, jako jsou alergie či vyrážky,“ říká Denisa Jasinská z české kosmetické společnosti Essenté.

Jak omladit pleť cvičením? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Býci, Mars je až do 24. května v krásném sextilu s vaším znamením, proto jste plni sebedůvěry a věříte si. Před šéfem se chováte profesionálně a kolegové vám začínají závidět.…