Zázračný tea tree oil: K čemu všemu je užitečný?

Zázračný tea tree oil: K čemu všemu je užitečný?

Zázračný tea tree olej z čajovníku by vám v koupelně neměl chybět. Dokáže se poprat nejen s pupínky, ale pomáhá i proti puchýřům a podporuje růst vlasů. Olej tea tree se získává z australských stromů. Jeho léčebná síla se využívá v medicíně i kosmetice. Listy z něj pomáhají při infekci, otevřených ranách, často se inhaluje. Tohle přírodní antiseptikum si určitě pořiďte, je to totiž doslova zázračná esence pro zdraví.

Lék na akné

Pupínky nejsou nic příjemného, zvlášť když se udělají na obličeji. Zbytečně je nevymačkávejte a jemně potřete tea tree olejíčkem. Ten je vysuší a pomůže urychlit zahojení. Pokud vás to láká a pupínek i tak vymáčknete, potřete ranku olejíčkem a nechte ho působit. Tea tree má totiž dezinfekční účinky a pomůže váš bolák zahojit.

Pokračování 2 / 6

Dezinfekce na drobné ranky

Tea tree si kromě akné hravě poradí třeba i s rankami po holení nebo zarostlými chloupky. Nakapejte pár kapek olejíčku do vody, namočte do ní vatový tampon a potřete postižená místa.

Pokračování 3 / 6

Pomocník na puchýře

Známe to všechny, puchýře z nových bot nejsou nic příjemného. Tea tree vám při hojení pomůže. Pár kapkami potřete bolavé místo a na puchýř už nesahejte. Olejíček přispěje k tomu, aby puchýř rychleji splasknul.

Pokračování 4 / 6

Hnojivo na vlasy

Děláte už všechno možné, ale vlasy ne a ne narůst do požadované délky? Tea tree je tak trochu vlasové hnojivo.

Čistí a vyživuje vlasové kořínky a tím podporuje jejich růst. Smíchejte kokosový olej s několika kapkami tea tree a vmasírujte do vlhké pokožky hlavy. Nechte působit 30 minut a nakonec si vlasy umyjte šamponem.

Pokračování 5 / 6

Kloktadlo na bolest v krku i pro svěží dech

Ve formě kloktadla vám tea tree pomůže od bolesti v krku a zaručí svěží dech. Do sklenice s vodou přidejte pět kapek olejíčku a kloktejte roztok alespoň půl minuty.

Pokračování 6 / 6

Na co je ještě dobrý?

Tea tree se osvědčil i při dalších problémech. Dobře účinkuje na bradavice, popáleniny, mykózu, ale i mastnou pleť. Použít ho můžete jako dezinfekci po přisátí klíštěte, bodnutí hmyzu nebo jako šampon proti vším.

Doporučujeme

Články odjinud