Zbavte tělo odumřelých buněk: Jak správně používat peeling?

11. 5. 2020
Zbavte tělo odumřelých buněk: Jak správně používat peeling?
V pleti se denně hromadí spousta nečistot, které do ní pronikají a mohou způsobovat kožní problémy. Pravidelné čištění pokožky micelárními či pleťovými vodami je základ, často ale nestačí. Neměla byste proto podceňovat účinky peelingu, který pleť vyčistí a prozáří.

K čemu je dobrý?

O peelingu a jeho prospěšných vlastnostech už toho bylo napsáno mnoho, opakování je ale matka moudrosti. Peelingový krém či mýdlo obsahují obrušující částice, které pomáhají odstraňovat odumřelé buňky naší kůže. Díky tomu se nastartují regenerační procesy v pokožce, pleť je jasnější a hladká. Je dobrým pomocníkem při přípravě pokožky na letní opalování, protože díky pravidelné exfoliaci (odstraňování staré kůže) pak bronz déle vydrží. Pomáhá také před holením, kdy se díky němu můžete zbavit zarostlých chloupků či nerovností pokožky, které by se při holení mohly zachytit o žiletku a krvácet.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte mnoho plánů, jak strávit neděli v pohodě. Bohužel se však nesetkáte s kladnou odezvou. Mějte na paměti, že se musíte někdy podřídit názorům rodiny. Když už chcete prosadit své zájmy,…

Nejčtenější články

Doporučujeme