ZDENA (38): Manžel mě opustil dva dny po porodu, o děti nejeví zájem

12. 5. 2019
ZDENA (38): Manžel mě opustil dva dny po porodu, o děti nejeví zájem
Příběh, který prožívá Zdena, byste asi nikdy nechtěla zažít. I když ji ale manžel opustil pouhé dva dny po porodu, je svým způsobem šťastná. Jak je to možné?

Bylo mi pětadvacet, když jsem se seznámila se svým mužem. Do půl roku jsem s Milanem začala bydlet a za další půlrok byla svatba. Záhy po veselce jsme se začali pokoušet o dítě. S tím prvním to šlo docela hladce. Do tří měsíců jsem otěhotněla a za devět měsíců se nám narodila zdravá holčička.

Během prvních týdnů všechno fungovalo dobře: Manžel byl z dcery nadšený, ochotně mi pomáhal, Haničku brával v kočárku na procházky a hrál si s ní. Nemohla jsem si na nic stěžovat, byl dokonalý otec. Jako manžel a milenec už tolik aktivní nebyl. Oči měl jen pro naši malou, na mě mu nezbýval čas ani energie.

Doufala jsem, že postupem času se to srovná a všechno se vrátí do starých kolejí. Změna ale nepřicházela. Měli jsme sice hezký vztah, Milan byl ke mně vlídný a ochotně mi se vším pomáhal, ale po milostné stránce naše manželství skomíralo.

Proto mě velmi překvapilo, když přišel s návrhem, abychom si pořídili další dítě. Nejdřív jsem trochu zapochybovala, jestli to není moc brzo, ale nakonec mě přesvědčily argumenty, že aspoň bude mít dcerka sourozence. Navíc jsem tajně doufala, že teď se mi Milan začne víc věnovat. Těšila jsem se, že oprášíme náš milenecký vztah.

Hned ten večer jsme na děťátku začali „pracovat“. Z naprostého sexuálního nezájmu najednou přešel do role náruživého milence. Po pěti měsících bezvýsledného snažení ale začal být nervózní. Přemluvil mě, abych šla na vyšetření.

Říkala jsem si, že je to ještě předčasné, ale pro jeho klid jsem prohlídku nakonec podstoupila. Lékař žádný problém nezjistil, a tak mi doporučil, abych poslala na prohlídku partnera. Milan z toho nebyl nijak nadšený a plánovanou návštěvu lékaře pořád odkládal. Naše sexuální radovánky se staly jen prostředkem pro početí dítěte. Nakonec se to ale podařilo!

Jenže v okamžiku, kdy jsem přišla do jiného stavu, skončil mezi mnou a manželem jakýkoliv intimní styk. Milan se dokonce časem odstěhoval z ložnice do obýváku s vysvětlením, že jako těhotná mám neklidný spánek, pořád se převaluju a jeho to ruší.

Zdálo se, že ani dcera už ho tolik nezajímá, já i miminko jsme pro něj byli doslova vzduch. Domů chodil jen přespat, v práci trávil všechen čas, často dokonce i víkendy. Pevně jsem doufala, že s narozením dítěte se situace obrátí k lepšímu a z něj se zase stane příkladný otec a snad aspoň průměrný manžel. To jsem se ale spletla.

Tři dny před termínem porodu mi praskla plodová voda. Zavolala jsem mámě, aby přijela hlídat Haničku. Milanovi jsem volala několikrát, ale vždycky naskočila jen hlasová schránka. Poslala jsem mu tedy SMS a doufala, že až bude moct, okamžitě za mnou přijede do nemocnice. Porod nestihl. Do porodnice dorazil až druhý den, kdy už byla naše druhá dcera na světě.

Když se objevil ve dveřích pokoje, vypadal jako někdo úplně cizí. Přišel bez nadšení a bez zájmu. Ani květiny mi nepřinesl… Malá ležela v postýlce vedle mojí postele, on se na ni podíval z metrové vzdálenosti a nepochoval ji ani nepohladil. Za patnáct minut odešel se slovy, že pospíchá do práce. Měl přijít i další den, ale poslal jen esemesku, že to nestihne.

Den před naším propuštěním dorazil i s kyticí. Na chvíli jsem pocítila obrovskou úlevu, když mi ji ale položil do klína a řekl, že už mě nemiluje a že od nás odchází, pochopila jsem, že kytku mám od něj na rozloučenou.

Po tvářích se mi začaly kutálet slzy. Brečela jsem několik dní a nocí. Dodnes nepochopím, jak mě mohl opustit jen dva dny po porodu. A proč tolik toužil po dítěti, když o něj pak nejevil nejmenší zájem… Dlouho jsem se na tyto otázky snažila najít odpověď. Marně.

Jedno jsem ale pochopila: To nejlepší, co z našeho bídného manželství vzešlo, jsou moje dvě dcery. Záměrně říkám moje, protože manžel o ně už dlouhé roky nejeví nejmenší zájem. Platí alimenty a to je všechno. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, profesní stránka vás velice trápí. Pravděpodobně vám v dané oblasti chybí určité vědomosti a nadřízený vám plně nedůvěřuje. V žádném případě však nepodléhejte panice a…