ZDENA (41): Roky si užívám manželovi za zády, rozvádět se nechci

ZDENA (41): Roky si užívám manželovi za zády, rozvádět se nechci

Zdena nedostatek sexu v manželství řeší nevěrou. Její manžel o problému nehodlá diskutovat a ona nechce zničit jejich vztah. Jak dlouho jí dvojí hra asi vydrží?

Mám fajn muže, je to rodinný typ, naše tři děti miluje, nepije, nekouří a vydělává slušné peníze. Všichni mi říkají, že je to ideální chlap, že si na něj nemůžu stěžovat. 

Nevyvracím to nikomu, nikomu bych ale na druhou stranu nikdy nepřiznala, že jsem si vzala absolutní sexuální netýkavku. Tyhle radovánky mu neříkaly nic ani ve chvíli, kdy jsme se seznámili a kdy většina dvojic snad z postele ani nevyleze.

Mě můj muž tehdy fascinoval hlavně tím, jak byl sečtělý, celé hodiny jsme si mohli povídat na různá kulturní témata. Chodili jsme spolu na výstavy, divadelní představení. K tomu občas uvařil večeři, překvapil mě nějakým milým, romantickým gestem.

Když se však schylovalo k sexu, žádná velká vášeň z toho nikdy nebyla. Prostě jsme se pomilovali a ukojili potřeby. Můj muž to nikdy dvakrát neprožíval, kdybych ho občas nepřemluvila, nic by se nekonalo klidně celé měsíce.

Jak se mi jednou svěřil, nikdy ho to moc nebavilo a vlastně se mu sex vždy spíš hnusil. Prý si problém nese z dětství, stal se svědkem události, kdy jeho otec v opilosti znásilnil jeho matku…

Na terapii k psychologovi ho nikdy nedostanu, prý se nehodlá nikomu cizímu svěřovat. Vlastně je pro mě příjemným překvapením, že spolu vůbec máme tři děti. Snad u nás platilo – co pokus, to úspěch.

Není divu, že jsem podlehla jinému muži. Je to tři roky, co k nám do restaurace, kde pracuji jako servírka, nastoupil Dan, nový provozní. Hned jsme si padli do oka a v podstatě během pár týdnů jsme spolu skončili v posteli. Oba jsme zadaní, ani jeden z nás nechce bourat dosavadní rodinu. Prostě si užíváme.

Za vším je jen chemie, neskutečně se přitahujeme a nedokážeme se rozejít, i když jsme se o to několikrát snažili. Dan dokonce po roce našeho intenzivního vztahu z restaurace raději odešel. Dva měsíce jsme měli pauzu, ale pak se k sobě s o to větší chutí vrátili. Neumím si říct dost, i když vím, že riskuji.

Kdyby se o tom všem dozvěděl můj muž, vím, že by se se mnou rozvedl, nevěrami opovrhuje. Několikrát jsem toto téma naťukla, ale jeho postoj byl vždy rezolutní.

Když jsem se zkusila zmínit o tom, že mi častost našich styků nevyhovuje, reagoval tak, že se s tím mám srovnat, že na sexu přece vztah nestojí a nepadá. A pokud bych si snad chtěla dopřávat mimomanželské radovánky, náš vztah skončí.

Zatím si to nepřipouštím, s přítelem se rozejít nehodlám, sex je pro mě důležitá věc. Na druhou stranu si život bez manžela a dětí, které by určitě s pomocí svých šikovných právníků dostal do péče, nedovedu představit. Takže lžu a vymýšlím si historky na dobu, kterou trávím s Danem. Netuším, jak dlouho to takhle může fungovat…

Doporučujeme

Články odjinud