ZDENA (43): Už nemohu, nemám sílu. Dvojčata půjdou k svému tátovi!

6 komentářů

helza
3. října 2021 • 14:27

Nejsem ekonom, nicmeně výše nájmů mohou být i mnohem vyšší, než součet poplatků za vlastní byt a spládky za hypotéku. A to nemluvím o tom, že nájem může pronajímatel zvýšit a o tom, že až splatím hypotéku, byt mi zůstane. Ale asi je to jak kde.

Mata69
30. září 2021 • 13:56

Proboha proč častější (nebo rovnou pobyt) péči u otce neřešili mnohem dříve? To se Zdena musí nejdřív zhroutit? Nebo chtěla bývalému něco dokazovat? Zrovna ten lockdown a distanční výuka byla dobrá příležitost nakýblovat kluky k tátovi. A otci stačilo vidět kluky jednou za 14 dní? Na to přistoupil? Asi ano, měl novou přítelkyni, třeba mu to vyhovovalo. No každopádně nevím proč by z toho měla mít Zdena výčitky, notabene když jí to kluci při každé možné příležitosti vmetou, že chtějí bydlet u táty. Jsou už dost velcí, aby si uměli říci co chtějí. Hlavně pak uvidí, že i u táty budou muset nejspíš pomáhat, budou muset dělat úkoly do školy a další všední povinnosti. Ono jim to možná přijde super, když byli u otce jednou za 14 dní, tak nejspíš nic nemuseli a měli se jak v ráji. Měli to udělat už dávno...třeba ne natrvalo...ale na měsíc...na dva...pak zase chvíli doma, kluci by viděli co jim vyhovuje.

Sandra
28. září 2021 • 17:27

Hochům by změna, i kdyby byla dočasná, jedině mohla prospět. A to v tom směru, že by matku přestali brát jako služku. Jako otravného rodiče, který o nich chce napsané úkoly a srovnané oblečení. Bylo by jim prospěšné zjistit, že jsou pravidla, bez nichž se žádná domácnost neobejde. A že ani u tatínka nebude život bezstarostná zahálka.
Maminka si odpočine, jednou měsíčně dá šest tisíc, to jí za ten klid doma a regeneraci stojí. Jenom se obávám, že nová partnerka otce s tím nebude souhlasit. Budou to pro ni povinnosti a výdaje navíc. Ztratí i soukromí, pohodlí, volné večery. Na jejím místě bych tedy radostí neskákala....

mambule
28. září 2021 • 12:04

Rozumný nápad, kluci už nejsou mimina a otcovská, tedy obvykle méně rozmazlující výchova vedoucí k větší samostatnosti jim nemůže uškodit. Jestli s tím všichni budou souhlasit, proč ne?
Obecně platí pravidlo, jak pro profesionály, tak pro amatéry - pečující osoba se nesmí sama vyčerpat, zničit, odrovnat. Péče o druhé vocaď pocaď a jak se zdá, Zdena má všeho akorát dost.
Proč si vzala hypotéku a práci uklízečky řešit nebudu, každopádně mít svůj byt na stáří se hodí, jednou bude ráda, že je ve vlastním.

Elynor
28. září 2021 • 8:08

Jinak mě překvapuje, že osoba s ekzémem a dermatitidou uklízí, to se jí musí zhoršovat už jen kvůli používaným úklidovým prostředkům, případně desinfekci, to je jedna věc. Druhá věc je ta hypotéka. Jak sama doložila dostatečné příjmy? A hypotéka na 2+kk? Stojí to za to? Sice dneska aby si bral člověk hypotéku pomalu i na kurník, vzhledem k cenám, ale tak mohla být někde v nájmu, i ve větším bytě třeba, a neměla by takový stres a honičku s dvojím zaměstnáním. Navíc tu hypotéku si asi nebrala včera, ale před těmi cca 4 roky, když se rozváděla. Možná by to taky stálo za zvážení, jestli je to nutné se uštvat kvůli hypotéce. Sama jsem sice taky měla jeden čas dvě zaměstnání, ale jednak mi bylo o 10 let méně než Zdeně, druhak to bylo v době, kdy byla krize, platy mizerné, o slušnou práci nouze, prostě byla jiná doba. Taky jsem s tím praštila hned, jak to jen trošku šlo. Rozhodně je chyba obětovat volný čas a zdraví. To za to fakt nestojí.

Elynor
28. září 2021 • 7:57

Když tam sami chtějí, proč ne. Ostatně jeden víkend za 14 dní je málo, ale to se mělo řešit už u toho rozvodu. Kdyby už tenkrát Zdena trvala na tom, že se otec bude starat víc... no ale to je teď jedno. Jestli je ten chlap co k čemu, tak už o tom bezpochyby se syny mluvil, a je klidně možné, že to uvítá. Že měl jenom strach to sám navrhovat, aby Zdena neřádila jak černá ruka, že ji chce připravit o děti. Možná že při rozvodu něco takového předváděla, kdo ví - děti nedostaneš, ty lumpe, a to máš za to, že jsi nás hanebně opustil. Nebyla by první ani poslední. Shrnuto - za mě v pořádku. Kdyby synové plakali a na kolenou prosili, že k otci nechtějí, bylo by to jiné. Ale takhle cajk.

Doporučujeme

Články odjinud