Komentáře k článku zpět na článek

Dasa52 29. 3. 2017 | 05:32

Jo, tak tohle znám z vlastní zkušenosti Někteří chlapi prostě nesnesou, když ženská vydělává víc než oni, tak si prostě najdou blbku, která k nim vzhlíží jako ke svatému obrázku a dělá jen to, co jí chlap schválí. Většinou jim pak zase vadí, že si s ní nemají co povídat a na další rozvod už nemají sílu, a tak si chodí pokecat s bejvalkou, i když má dávno jiného partnera Ješito, ješito, už to máš ušito... Dobře jim tak, komu není rady, tomu není pomoci.

farah.farah 20. 3. 2017 | 14:28

Kdyby byly důvody v tom že je málo doma nemá na něj čas, ještě bych ho jakž takž pochopila, ale jestli je fakt důvodem jen jeho ješitnost, že ona vydělává víc tak to je pán opravu totálně omezený ješita.........i když vzhledem k tomu jak ona píše že se mu v duchu smála tak je otázkou jestli mu to nějak nedáívala sežrat, každopádně i kdyby ano tak ultimátum typu nech práce a vrať se do domácnosti je ubohé a není to řešení. Chlap je manipulátor, být jí jsem ráda že jsem soběstačná děti už mne nepotřebují a ještě je dost mladá na to aby si našla někoho kdo vedle sbe ustojí schopnou ženskou.

Mata69 20. 3. 2017 | 14:02

Zebruška: právníka by si měla vzít rozhodně. Možná ani ne proto, aby "oškubala" ona jeho, ale aby neoškubal on jí. Jestliže se jí daří více než jemu, jestliže má z podnikání nějaký majetek a oni nemají vypořádané SJM, dělili by si i její "výdobytky".

Zebruška 20. 3. 2017 | 13:24

Na každý pád práce bych se na jejím místě nevzdávala - je to totiž dost velké štěstí, když se ženské, která nemá žádné vzdělání a minimální pracovní zkušenost po letech strávených v domácnosti, čili žádné pracovní kontakty, žádná hlubší znalost trhu, možná i trochu potíže s moderními technologie (i když to je s otazníkem), podaří se takhle chytit a uplatnit. Toho by si měla vážit a tuto šanci nezahazovat. Jinak se jí může snadno stát, že se na ni manžel třeba za čas vykašle kvůli jiné nebo nečekaně umře na infarkt a ona zůstane sama bez prostředků a s vyhlídkou na minimální důchod. Takto má před sebou vidinu toho, že nezůstane jednou sama bez prostředků a bez práce, tedy docela na dně.

Zebruška 20. 3. 2017 | 13:03

Mata69: ano, ano, už jsem tady na to narazila víckrát - na tvrzení typu "někdo začal podnikat, hned byl strašně úspěšný, ale neprozradí, v jakém oboru podniká". A taky mě to vždycky hned trklo, že je to takové klišé a že málokdy to tak v životě chodí, aby se někdo najednou zničeho nic tak zázračně chytl na trhu a hned vydělával snové peníze. No ale v článku to vypadá hezky, ne?

Zebruška 20. 3. 2017 | 13:01

No co už.... zjistila to docela pozdě, že její muž je vlastně celkem omezený sobec a tyran, ale zjistila to, tak bych na jejím místě ned rozvodovými papíry neplakala, ale v klidu je podepsala, sehnala si šikovného rozvodového právníka, aby si nějak rozumně rozdělili majetek atd. (ne aby se "pomstila" a oškubala ho, ale ani aby se nenechala ona úplně vyšachovat s tím, že léta byla jen doma a on byl ten, kdo vydělával), vyřešila si bydlení a dál se věnovala sobě, své práci, koníčkům a dětem. Muže tohoto typu jistě k dalšímu životu nijak výrazně nepotřebuje a bude jí i bez něj fajn.

modrodolka 19. 3. 2017 | 20:07
SandraN 19. 3. 2017 | 20:07

Známá také začala podnikat, po internetu pronajímala prostory, které ostatní potřebovali, zprostředkovávala služby a vydělala si na barák. Její muž se s ní také rozvedl. Jiná známá zase dokázala zhubnout v docela kritickém přechodovém věku, její manžel ji ponižoval, že se sebou stejně nic nesvede, vyhrožoval rozvodem a docela přitvrzoval, takže když to nakonec podal, souhlasila. Štíhlá jako proutek si řekla, že pokud je toto jediná možná cesta, pak po ní jde. On dodnes lituje, ona si žije spokojeně a říká si, máš, cos chtěl. Jiná známá zvažovala, zda kývnout na nabídku, která se přímo týkala její práce. To nezvládneš, říkal jí ten její, budeš mít za to pár korun. Byla to jednorázová akce a když jí vynesla tři jeho platy, čuměl jako péro z gauče. A když se začal právem hlavy rodiny dožadovat, aby se to dalo do domácnosti, dáma si postavila hlavu. Za půlku oblíkla dceru a dopřála jí jakýsi nadstandard, za druhou jela all inclusive a sama. Byl z toho taky rozvod. Změnila práci - on by jí to dřív nedovolil, hnout se z toho jejího babince, a je spokojená, konečně dělá, co ji baví. Jiná známá zase toužila prodávat kosmetiku jisté značky, ovšem ten její to prostě zatrhnul. Neměla sílu si to prosadit, je to škoda, dělá to kdekdo, mohla být mezi prvními. A tak dále a tak dále.Zajímavé je, že ženám nikdy nevadí, že muž bere víc, my se samy do té podřazené role tak nějak dobrovolně pasujeme. Ony ovšem ty doby, kdy maminka říkala, až co řekne tatínek, kdy se polívka nalívala, až hlava rodiny sedne ke stolu,kdy mladá sklopila zraky a slechy a trpně přijala manýry rodiny manžela, jsou tak nějak pryč....Jedna jiná známá říkala, ano, dřív se ženy muži uměly podřídit a respektovaly ho, protože to byl skutečný živitel rodiny. A to dneska neplatí. A některým pánům to prostě vadí. Oni respektováni být chtějí. A to i když na to nemají vlastnosti.....

Mata69 19. 3. 2017 | 17:22
lebahu 19. 3. 2017 | 16:34

Mata69: Ono zázraky se dějí, znám pár holek, který začínaly totálně z ničeho a během pár let mají zavedený podnik v hodnotě milionů (typicky třeba e-shop... když se jim povedlo najít díru na trhu a prostřednictvím kontaktů z dámských diskuzí sehnat zákazníky hned do začátku).

lebahu 19. 3. 2017 | 16:31

Jako chápu, že měla "psí radost", že i když jí nevěřil, tak to dokázala... ale otázka je, jestli mu to nedávala sežrat natolik, že přilila oleje do ohně. Že je ten chlap ješitný magor, o tom žádná. Jako obecně to špatně nesou, pokud ženská vydělá násobně víc, ale rozvádět se kvůli tomu? Taky je otázka, jestli to, že se mu nelíbí, že tolik vydělá není jen zástupný důvod... děcka jsou z domu, hospodyňku už nepotřebuje, třeba dostal zálusk na nějaký mladší model... Ať je paní ráda, že když už jdou od sebe, má své jisté, dokáže se slušně uživit a nebude živořit. Kdyby jí hodil rozvodový papíry na stůl v momentě, kdy byla žena v domácnosti, bylo by to horší. Takže bych to vzala tak, že se zbavila ješitnýho manipulativního magora... a vzhůru k světlým zítřkům!

Mata69 19. 3. 2017 | 14:39

Někteří chlapi velmi těžko snáší když jejich žena vydělává víc než oni. Mají pocit, že ztrácí nad ženou moc, ztrácí její závislost. Mě v článku zaujalo jak nechce "rozvádět v jakém oboru začala podnikat", v čem je tak úspěšná po tolika letech v domácnosti. Také sdělení, že se manželovi v duchu smála, když skřípal zubama, že se ji daří, je zajímavé.

mambule 19. 3. 2017 | 13:11

eliska-n: to není jen ješitnost, ale i nepochopitelná bezohlednost - kdyby chlapa z přepracování kleplo (živit 5 lidí z jednoho příjmu není sranda), tak by měla paní živořit z dávek nebo si najít honem honem nějaké mizerné zaměstnání? A co teď? Najít si jiného, co už, když je na řadě rozvod.

eliska-n 19. 3. 2017 | 11:03

To je tedy hrozné, je mi paní líto. Chlap opět nepřekonal svoji mužskou ješitnost a ego a nejraději by měl doma služku.

Přečtěte si také

Horoskopy

Znenadání se vám začne pracovně ještě více dařit, což je pro vás trefa do černého. Celý týden zakončíte…

Nejčtenější články

Doporučujeme