Zdeněk Svěrák slaví 85: Nesmrtelné hlášky, nevěra i potlesk od Cruise a Kidman

27. 3. 2021
Jeho šibalský úsměv, bez pár centimetrů dvoumetrová postava, ale především obrovské charisma jsou prostě nepřehlédnutelné. I když na to nevypadá, oslaví fenomenální scenárista, textař, herec a jedna z největších filmových a divadelních legend Zdeněk Svěrák 28. března 2021 už pětaosmdesátiny!

Národní poklad

Možná přišlo několik desítek dětí o vynikajícího učitele, na druhou stranu, jako učitele by ho pak neznal každý Čech. Ač toužil stát se druhým Aloisem Jiráskem, začal nakonec učit, jenže práce pedagoga jej moc nenaplňovala. A tak když na konci 60. let spoluzaložil s kolegou Jiřím Šebánkem divadlo, konečně pochopil, kterým směrem se má vydat.

Netušil, že o padesát let později bude ono divadlo na každé představení beznadějně vyprodané a fiktivní postavička, jakýsi Jára Cimrman – „imaginární syn“ Zdeňka Svěráka, se stane geniální českou ikonou a „národním pokladem“. Přitom, když se hrálo první představení Járy Cimrmana, jeden kritik se nechal slyšet, že takový druh divadla nebude mít dlouhého trvání. No, i mistr kritik se holt někdy utne.

Co jste možná nevěděla o filmu Kolja, kde Zdeněk Svěrák hrál? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Partner vám delší dobu něco slibuje, ale k dodržení se stále nemá. Nemáte rádi plané řeči, a proto jste na něj naštvaní. Tuto situaci byste měli urychleně řešit, jinak se mezi vámi objeví…

Nejčtenější články

Doporučujeme