Zdeněk Troška vybírá nové "Kelišky" a "Cecilky"

28. 4. 2012
Zdeněk Troška vybírá nové "Kelišky" a "Cecilky"
Režisér Zdeněk Troška a jeho asistent Marek Kališ dokončili obsazení hlavních rolí pro svou novou komedii "sluncesenovského" stylu BABOVŘESKY aneb Z dopisu venkovské drbny. Nyní v castinzích hledají "drbny", tedy jakési "náhradnice" Kelišky a Cecilky.

"Chci, aby to bylo nové, aby to byly neokoukané tváře. Ale už teď musím říct, že všech těch 24 adeptek, které jsme měli možnost si prohlédnout, bylo skvělých. Jsou to dámy od ochotnických hereček až po poloprofesionálky komparsistky. Je to opravdu mix. Dokonce jedna, která si vyndala zuby, byla jako druhá Valerie Kaplanová, která mi ve Slunci, senu a pár facek a Slunci, senu erotice hrála babku v posteli. Říkal jsem, že kdybych točil Matku pluku, měl bych rozhodně z čeho vybírat. Některé adeptky jsme vybrali do užšího výběru a ještě si je pozveme, a z nich pak vzejdou "babovřeské drbny", říká autor scénáře a režisér Zdeněk Troška.

Už za tři týdny se na jihu Čech rozjede natáčení nové komedie, která bude "tak trochu ze života". Kromě zvučných jmen českých herců a hereček sázejí tvůrci a především Zdeněk Troška právě na vedlejší role.

Vždyť na správném venkově jsou přece "vesnické drbny", které o všem ví a všechno znají. Těm bude vévodit "univerzální" drbna Horáčková (Jana Synková). Ta pracuje na obecním úřadě, v kostele sedá v první lavici, o všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát… A osobuje si právo do všeho zasahovat a mluvit...

Diváci se tak mají na co těšit. Tedy na klasickou, českou, hezkou "Troškovinu".

ČTĚTE TAKÉ:
V Troškových Babovřeskách si zahraje Žilková i Plekancová-Vondráčková

ČTĚTE TAKÉ:
Dana Batulková: Vždycky je šance začít znovu!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Mars je během května v nepříjemné konstelaci k vašemu znamení a zejména o víkendu se vám nebude vůbec dařit. Nepouštějte se tedy do rekonstrukce domu a dalších náročných činností.…

Nejčtenější články

Doporučujeme