Zdeněk Vřešťál: Ve svém rybníku a na Adama

20. 6. 2007
Spolu s Vítem Sázavským (49) vévodil Zdeněk Vřešťál (51) hudební skupině Nerez a velmi rád spolupracoval se Zuzanou Navarovou. Nyní nejčastěji vystupuje s Marií Rottrovou, vydává cédéčka a pořídil si ve svém zralém věku dceru Klárku.

"Rozhodl jsem se trochu zpomalit. Dávám si klídek," říká. "Už nemám tolik koncertů a co jsem chtěl vydat, už jsem vydal. A tak si užívám svou rok a půlletou Klárku. Mám domek u Kutné Hory a vedle je rybník. Už brzy bude na koupání, tak ji naučím plavat. Nové plavky jsem si na to kupovat nemusel, protože ten rybník je u nás doma a já se s chutí vždycky koupám na Adama,"směje se Zdeněk Vřešťál.

Zdeněk Vřešťál a Aťka Janoušková, která cédéčko 50 miniatur pokřtila

Vydal 50 miniatur Nyní vydal zcela unikátní desku krátkých písní nekonvenčních skupin a interpretů. Například Jana Buriana, bratří Ebenů, Jiřího Schmitzera, Jaromíra Nohavici nebo třeba skupiny Panelákových bratří.

"Původní nápad vydat desku hudebních miniatur, drobných skladeb mistrů, je už z roku 1988, kdy jsem ho plánoval pro vydavatelství Panton," vysvětluje Vřešťál. "Teď jsem ho ale teprve využil a nabídl některým skupinám a interpretům, aby složili co nejkratší píseň. Někdo to pojal jako ptákovinu, jiný zase napsal seriózní písničku, která má svůj příběh. A tak jsem vybral na cédéčko oněch 50 miniatur. Mezi dvacetivteřinovými kousky se pak ta, která má minutu čtyřicet, zdá pekelně dlouhá. Naznačuji tím, že se pohybujeme strašlivou rychlostí a že bychom měli zpomalit. Ta deska, když se poslouchá, zdá se být nekonečná. Ale uteče strašlivě rychle, stejně jako život."

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v obchodování skvěle. Nadřízený si vás pozve na kobereček a řekne vám, s čím je nespokojený.…

Nejčtenější články

Doporučujeme