Zdokonalte se pomocí barevné typologie

20. 4. 2001
Zdokonalte se pomocí barevné typologie
Častým dotazem v naší poradně je barevná typologie. Podle jakých kritérií se jednotlivé typy stanovují. Proto jsme pro vás připravili souhrn poznatků o těchto čtyřech základních typech žen - jarním, letním, podzimním a zimním.

Zdokonalte se pomocí barevné typologie

Častým dotazem v naší poradně je barevná typologie. Podle jakých kritérií se jednotlivé typy stanovují. Proto jsme pro vás připravili souhrn poznatků o těchto čtyřech základních typech žen - jarním, letním, podzimním a zimním.

Jarní typ
Má většinou bledou průsvitnou pleň se zlatavým podtónem, která má jemný broskvový nádech. Také rty jsou vždy jemně červené. Pihy mají většinou zlatohnědý nádech. Řasy a obočí mají načervenale zlatavý, plavý nebo hnědý tón vlasu. Jarní typ se snadno opaluje - pleň pak dostane teplou medovou až zlatě hnědou barvu.
Správný barevný odstín make-upu je jemně světlý béžový s lehkým žlutavým nádechem
Odstíny vlasů
Plavá je nejčastější barvou jarního typu, většinou má zlatistý podtón. Při barvení je důležité zachovat teplost zlatavého základního tónu. Ženám jarního typu sluší zlaté žluté, medové, či měděné odstíny vlasu.

Letni typ
Pleň je většinou s chladným podtónem. Může být bledá tzv. porcelánová, s prosvítajícími drobnými žilkami, které mají chladný narůžovělý nádech, světlá s chladným olivovým nádechem. Pihy jsou vždy našedlé nebo popelavě hnědé. Obočí stejné jako vlasy popelavé, nikdy nemají zlatavý nádech. Barva rtu je je jemná a chladně narůžovělá. Až na velmi světlé a bledé typy se letní typ opaluje dobře do chladného olivového odstínu. Make-up by měl být chladně narůžovělý pro světlou či porcelánovou pleň nebo neutrálně béžový - pro pleň s červenými žilkami.
Odstíny vlasů
Charakteristický je popelavý podtón. Barva nebývá tmavší než střední až tmavá popelavě hnědá. Světle plavé odstíny působí popelavě stříbřitě. Ideální jsou stříbřité, platinové nebo stříbrnatě šedé prameny.

Podzimní typ
Pleň se vyskytuje ve dvou variantách. Světlá pokožka v teplém tónu slonové kosti či pleň v sytě zlato-béžovém nebo broskvovém zabarvení. Pihy či mateřská znaménka bývají jasně načervenalá nebo zlatohnědá. Ženy s narudlými vlasy mívají často husté, ale světlé řasy. Slunce vyvolává zarudnutí pokožky - špatně se opalují. Odstín make-upu je světle béžový s nádechem do žluté či světle hnědé
Odstíny vlasů
Vlasy mívají sytou výrazně načervenalou nebo červenozlatou barvu. Vždy zachovejte teplý, zlatě rudý odlesk. Nejvhodnější jsou teplé medové nebo zlatě červené odstíny.

Zimní typ
Pro pleň je typicky namodralý chladný podtón ve dvou variantách. První typ má velice světlou pleň, tzv, porcelánovou, pleň se sice opálí, ale do jemného olivového odstínu. Druhý typ má pleň s chladným olivovým zabarvením, velmi rychle se opálí a dosáhne intenzivního olivově hnědého zabarvení. Make-up pro světlou pleň by měl být v odstínech světle béžové, v létě růžovohnědé. Pro tmavší pleň je vhodná sytější olivově béžová barva.
Odstíny vlasů
Tmavohnědé, hnědočerné, černé s namodralým leskem - to jsou barvy zimního typu. Při tónování volte chladné namodralé odstíny. Světlé prameny by měly být stříbřitě plavé, chladné modré, nafialovělé.

Autor: Jana Bačinová (zdroj: Nové barvy pro krásu)
vizážistická poradna

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ke konci týdne se cítíte báječně a pořád se držíte na špici kariérního žebříčku. S nadřízeným problémy nemáte, právě naopak. Podporuje vás v nápadech, se kterými stále přicházíte. Jen si…

Nejčtenější články

Doporučujeme