Zdravě na sluníčku

22. 6. 2006
Zdravě na sluníčku
Užívejte si hřejivých slunečních paprsků během letní dovolené. Myslete však také na zdraví své pokožky! Opalování může být zdravý prospěšné i nebezpečné. Připravte se proto na svých pobyt na sluníčku důkladně.

Bronzová pokožka je sexy a vypadá zdravě a tělo štíhleji. Krásná barva sebou ale přináší nemalá rizika, což vás nemusí děsit, když svou pleť dobře připravíte a ochráníte před nebezpečným UV zářením. Správné opalování je nyní lehčí a zdravější než kdykoliv předtím.

Přemíra slunečního záření způsobuje nebezpečné spálení pokožky, urychluje její stárnutí a v nejhorším případě může být i příčinou rakoviny kůže. Výše ochranného faktoru u sluneční kosmetiky dosud popisovala pouze ochranu proti UVB záření. Nejnovější výzkumy však potvrzují, že UVA záření je daleko nebezpečnější, než se původně předpokládalo. Proniká hluboko do pokožky a je až 20x silnější, než UVB záření. Při výběru kosmetiky na opalování proto dbejte, aby obsahovala filtry proti UVA i UVB záření.

Zároveň při aplikaci přípravkem nešetřete, vydatně si namažte celé tělo ještě než vyrazíte na pláž. Filtry totiž potřebují cca 20 minut než začnou plně účinkovat. Dle doporučení dermatologů byste měli aplikovat opalovací kosmetiku po každém koupání či po 1,5 hodině na slunci bez ohledu na to, zda by vás daný UV filtr mohl chránit ještě déle.

Nivea Sun Vědci v laboratořích Nivea zdokonalili řadu Nivea Sun tak, že si můžete užívat sluníčka ihned po nanesení nových přípravků. Mléka, spreje a všechny dětské výrobky na opalování NIVEA Sun tak nyní obsahují vyvážený poměr UVA a UVB fitrů a tím poskytují okamžitou ochranu po aplikaci. Nové složení mlék a sprejů s pleti vlastním hydraminen navíc pokožku intenzivně a dlouhodobě hydratuje. Pokožka zůstává i při slunění vláčná a hedvábně jemná. V nabídce se poohlédněte po přípravcích s vysokým UV filtrem 20, 30 i 40. Ty oceníte zvláště na cestách do tropických a subtropických končin. Nechybí ani speciální kosmetika pro děti a péče po opalování.

Avon Care Summer Řada Avon Care je nyní nově vybavena na léto - byla obohacena o UV filtr s vysokým ochranným faktorem č. 15. Ať jdete kamkoli, byť jen na chvilku opustíte příjemný stín domova, kanceláře nebo hotelového pokoje, ihned jste vystaveni UV záření. Braňte se a používejte ráno co ráno pleťový krém s ochranným faktorem. Pečující složky aloe vera a vitaminu E se postarají o dostatek hydratace, ochranný faktor SPF 15 zase o ochranu před nebezpečným zářením. Proměnou prošel i oblíbený balzám na rty. Balzám Avon Care Summer ochrání rty před palčivým sluníčkem, ošetří vysušenou pokožku rtů, které dodá přirozený barevný nádech.

Oriflame Summer Solutions Volný čas strávený u vody na sluníčku sice prospívá vaší psychice a celkové náladě, nesvědčí však pokožce ani vlasům. Právě pro ně je tu nová řada vlasových produktů Summer Solutions od Oriflame. S ní se nemusíte obávat nepříznivých vlivů a naopak si užijete své vlasy ještě lesklejší a zdravější. Šampón pro časté použití obsahuje UV filtr a provitamin B5 a zajistí ochranu před sluncem, větrem i působením mořské vody a poškozením chlorem. Po umytí použijte Ochranný kondicionér. Po dokonalou ochranu si sebou na pláž přibalte Ochranný sprej na vlasy s UV filtrem, stačí jej nastříkat na suché vlasy a můžete se oddávat letním radovánkám.

autor: Simona foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte poslední dobou divoké sny, nepodléhejte panice. I sebehorší snění může mít v reálném životě příjemné rozuzlení. Zaměřte se na očistu těla, meditaci a sportovní aktivity, které…

Nejčtenější články

Doporučujeme