Zdravé tělo, krásné tělo

25. 2. 2008
Zdravé tělo, krásné tělo
Jedině zdravé tělo může vypadat skutečně dobře. K čemu vám bude plná skříň prvotřídních modelů od slavných návrhářů, když základ, tedy tělo, není v ideální kondici. Té dosáhnete cílenou péčí v podobě vyvážené stravy, pohybu, relaxace a samozřejmě s pomocí kosmetiky.

Konec jo-jo efektu

Valná většina žen se přiznává, že držela či drží některou formu diety. Také není týden, aby média nepřinesla novou a zázraky slibující formu hubnutí. Skutečné tajemství odstranění přebytečných kil, aniž by se v krátké době vrátila a mnohdy ve větším míře, než před zahájením diety, je vyvážená strava a odpovídající pohybová aktivita. Dostává-li organismus všechny potřebné živiny a v ideálním poměru, pak začne fungovat tak, jak má a dokáže i samo sebe vyléčit z mnoha neduhů, které s nadváhou a obezitou souvisí.

Mnoho žen si myslí, že přebytečných kil se zbaví pouhým aerobikem. Podle dietologa Ing. Ivana Macha, CSc., je však zapotřebí rozvíjet i sílu. Doporučuje tedy kombinaci aerobních aktivit s posilováním, které vede k tvorbě svalové hmoty, jíž se násobí schopnost těla spalovat tuky. „Vytvarování těla do kýžených křivek i boj proti celulitidě podpoříte nejenom cvičením, ale i vhodně vybraným, pestrým, energeticky a obsahově vyváženým jídelníčkem s doplňky stravy na formování postavy. Vhodná je například bioaktivní CLA, která přesměruje tuky do svalů, kde se spálí, či extrakt ze zeleného čaje, díky kterému vzroste rychlost vašeho metabolismu,“ radí poradce pro výživu.

Dánská farmaceutická společnost Pharma Nord nyní nabízí balíček pro zeštíhlení, který vám ve vašem úsilí pomůže. Obsahuje Bioaktivní C.L.A. Booster s dárkem zdarma – zeštíhlující emulzí Lipored od Ryoru. Bioaktivní C.L.A. Booster podporuje spalování tuků a přispívá k zeštíhlení a zpevnění postavy. Přípravek obsahuje vysoce vstřebatelnou CLA a extrakt ze zeleného čaje GTE. Lipored je emulze podporující redukci podkožního tuku. Spojením těchto výrobků bude vaše snaha získat štíhlé tvary ještě snadnější.

Šoková terapie mrazem

Mnoho žen nenechává regeneraci celého těla jen na dlouhé koupeli ve vaně či spánku. Vedle tradiční saunování si můžete tělo zregenerovat extrémním chladem. Této proceduře se říká kryoterapie a využívání se při ní velmi nízkých teplot, které dosahují až -160 stupňů. V extrémně studeném a suchém vzduchu dojde za velmi krátkou dobu k maximální aktivaci všech fyziologických obranných mechanismů lidského těla. Celková i lokální kryoterapie je využívána jak pro rehabilitaci a léčbu nejrůznějších onemocnění, tak pro sportovní a estetickou medicínu. Pobyt v kabině při teplotě cca -130°C trvá 2-3 minuty a je překvapivě příjemný.

Tato metoda se již celou řadu let v zahraničí využívá nejen jako odpočinek pro celý organismus, ale také při léčbě zánětlivých revmatických onemocnění, artrózy, roztroušené sklerózy, osteoporózy, stavů po operacích pohybového aparátu, chronických bolestivých stavů kloubů, celulitidy, migrény, snížení nadváhy, apod. Sportovci ji využívají pro regeneraci svalů a kloubů při velké fyzické zátěži. Těm, kteří chtějí omladit a zkrásnět odborníci prozradí, jak zázračně působí na regeneraci pokožky, zpomaluje proces stárnutí a zvyšuje výkonnost imunitního systému. Kryoterapie je například využívána manažery pro zvýšení odolnosti proti vysoké zátěži a stresu.

Velkým plusem kryoterapie je to, že jejím následkem nebývá únava a útlum jako u saunování, masážích a horkých koupelí. Kryokomoru můžete navštívit např. v Kryocentru v Praze 4.

Zapracujte na povrchu

Vzhled pokožky celého těla závisí z velké míry na zdravém životním stylu, ale také nelze podceňovat funkci kosmetických přípravků. Ty pracují na vrchní vrstvě kůže, dokáží ovlivnit její kvalitu a strukturu. Do pravidelné péče zařaďte peeling celého těla a následnou hydrataci a projasnění. Proč právě tyto dvě procedury? Peeling odstraňuje odumřelé buňky, které se hromadí na povrchu kůže a mají za příčinu nevzhledné suché šupinky a zašedlý odstín pokožky. Obou se však můžete snadno zbavit právě použitím tohoto kosmetického přípravku.

Žhavou novinkou na trhu je dvojice tělových přípravků z řady Body Excellence od Chanelu. Zpevňující a omlazující sérum představuje jedinečný tělový peeling, neboť místo tradičních ostrých zrníček vyhlazuje povrch s pomocí kyseliny glykolové. Během ošetření nedochází z nepříjemnému červenání a pocitům píchání. I ta nejhrubší kůže se jako zázrakem mění na hebkou a jemnou na dotek. Již po první aplikaci se vzhled kůže radikálně změní. Její povrch je obnovený a neuvěřitelně jemný, textura pleti je hustější. Anti-aging a hydratační činitelé zanechávají pleť mladší na pohled. I ta nejhrubší místa se stanou výrazně jemnějšími. Použití séra může být dvojí – jako intenzivní kúra dvakrát denně po dobu jednoho měsíce či jako každodenní péče jedenkrát za den.

Na účinky séra navazuje Zpevňující a omlazující tělový sprej z téže řady označovaný jako sprej krásy. Účinné ingredience v čele s bengálským zázvorem se starají o povzbuzení a viditelné omlazení v jednom jediném, rychlém a jednoduchém kroku. Sprej se stará nejen o vylepšení vzhledu pokožku, ale zároveň ji provoní svěží vůní bílých květin, které připomínají jablko, květy třešní, konvalinku a syringu. Sprej také prodlužuje zpevňující účinek séra Body Excellence. Lze jej používat dle potřeby ráno, po sprchování, cvičení atd.

Chodidla jako nová

Každý den ujdeme v průměru 6000 kroků a proto není divu, že se takové námaze pokožka chodidel brání tím, že tvrdne, rohovatí a bez nutné péče praská. Z toho vyplývá je jsou chodidla velmi přetěžovanou částí těla, která si zaslouží pozornost, aby se nestala zdrojem nepříjemných bolestí až utrpení. Jen nevhodnou obuví se teplota v botě zvyšuje o několik stupňů a způsobuje ještě větší tlak na celou oblast. Také tření z příliš těsných střevíčků neprospívá, ale naopak bývá příčinnou nepříjemných mozolů a otlaků.

Z těchto důvodů je potřeba skutečnost věnovat chodidlům péči a pozornost, jakou si zaslouží za každodenní službu, kterou nám poskytují. Řešením pro vysušenou a ztvrdlou je jednak profesionálně provedená pedikúra v kosmetickém salónu, ale také pravidelná domácí péče. Možná namítáte, že kosmetické produkty určené pro nohy jsou příliš mastná, těžko se vstřebávají a nesnadno se s nimi pracuje. Tak pro vás máme dobrou zprávu – laboratoře Vichy přišly s řadou Podexine s příjemnou texturou, po které nejsou chodidla kluzká. V ucelené řadě nejvíce za pozornost peeling pro zrohovatělá a ztvrdlá chodidla. Tento přípravek obsahuje mikrokrystaly aluminia, které jsou 150krát tvrdší než běžné peelingové částečky. Rozmělněny a obaleny v rozpouštějící se textuře umožňují jemné a precizní obroušení i pro citlivou pokožku. Na rozdíl od klasické pemzy tento přípravek nezvýrazňuje šupinatění a nezpůsobuje drsný povrch a vzhled.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V sobotu půjde všechno jako po másle. Jde o vztah s životním partnerem i dětmi. Jenže se to malinko pokazí s rodiči, kteří vám stále rádi mluví do života. Ale vy to nesnášíte a nevíte, jak…

Nejčtenější články

Doporučujeme