Zdraví začíná v břiše: Jak na účinný detox slinivky, který zvládnete doma?

16. 11. 2022
I když jde o malý orgán, v trávicím systému má jednu z nejdůležitějších funkcí. Slinivka břišní je pro zdravé zažívání nesmírně důležitá. Zvláště během zimního období, kdy konzumujeme těžší a hůře stravitelná jídla, se vyplatí dopřát nezastupitelné slinivce pořádný detox. Jak na to pomocí snadných triků?

Nezastupitelná slinivka a slezina

Slinivka je jedním z nejdůležitějších trávicích orgánů. Přestože je poměrně malá a nenápadná, je nenahraditelná. Vyrábí trávicí enzymy, navíc ovlivňuje i všechny sliznice v těle. Udržuje hladinu cukru v krvi a vstřebává živiny. Její zdraví by pro nás mělo být na prvním místě, protože nemoci a potíže spojené se slinivkou jsou většinou skutečně nebezpečné. Stejně důležitá je i slezina, která se slinivkou úzce spolupracuje a je součástí imunitního systému. Slezina v těle zajišťuje mimo jiné produkci potřebných protilátek.

Jaké divoce rostoucí bylinky využijete při detoxu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

S blížícím se koncem pracovního týdne jste nad věcí a nemáte si na co stěžovat. Není divu, když se vám v listopadu skutečně daří a jste oblíbení v kolektivu. Přesto si však dejte pozor na…

Nejčtenější články

Doporučujeme