Zdravotní silový trénink k léčbě a prevenci bolesti zad

14. 11. 2007
Zdravotní silový trénink k léčbě a prevenci bolesti zad
Do České republiky vstupuje unikátní síť zdravotně-sportovních zařízení Kieser Training, která svou první provozovnu v Praze otevře již 15. listopadu. Specializuje se na prevenci a léčbu bolestí zad, se kterými se setkává celých 80 procent populace evropských zemí. Kieser Training nabízí účinné řešení pro ty, jejichž bolesti způsobuje příliš slabé zádové svalstvo. Přináší preventivní a terapeutický silový trénink, který má v západní Evropě 40letou tradici.

„Pro Kieser Training je bolest zad prioritní záležitostí,“ říká MUDr. Sascha Sajer, ředitel Kieser Trainingu pro střední a východní Evropu, a vysvětluje: „Bolest zad trápí stále více lidí. V 80 procentech případů ji způsobují slabé hluboké zádové svaly, které nedokáží držet páteř zpříma. Příčinou této slabosti však není nedostatek pohybu, ale nedostatek příležitostí překonávat odpor. Pouze překonáváním odporu totiž roste síla, která stabilizuje kostru. Při dlouholeté „nečinnosti“ velká část svalstva ubývá a nahrazuje ho tuková a vazivová tkáň. Zbývající svalstvo je pak příliš slabé pro plnění všedních činností. Díky Kieser Trainingu je však možné udržet si silné a zdravé tělo až do vysokého věku.“

Kieser Training přináší unikátní cvičební program na speciálně vyvinutých strojích, které umožňují posilovat jednotlivé svaly izolovaně, v celém rozsahu jejich pohybu. Cvičení založené na překonávání odporu vede k celkovému posílení těla, odbourání bolestí, zvýšení pohyblivosti a zlepšení držení těla. Přispívá také k prevenci a léčbě osteoporózy.

Trénink je sestavován individuálně každému na míru a probíhá ve spolupráci s trenérem, terapeutem a lékařem. Pravidelné lékařské konzultace zaručují jeho bezpečnost. Díky přesným záznamům, které si klienti vedou o cvicích, nastavení strojů, zátěžích i délce a frekvenci cvičení, je možné efekt tréninku pravidelně hodnotit. K dosažení požadovaných výsledků stačí jednou až dvakrát týdně 30 minut cvičení. Zdravotní silový trénink je vhodný pro muže i ženy a není nijak omezen věkem. Cvičení funguje jako účinná prevence, ale stejně tak je vhodné i pro ty, kteří již trpí nějakými obtížemi. „To, aby každý zákazník získal správné individuální řešení, zajišťuje vstupní lékařská prohlídka,“ uvádí MUDr. Vlasta Syslová, která zastřešuje Kieser Training v České republice a bude působit v pražské provozovně.

„Na základě této prohlídky vyhodnotíme, zda klient může trénovat samostatně, či zda musí nejprve začít s terapií pod lékařským dohledem a terapeutickým vedením. Terapie umožňuje bezpečný a cílený nárůst svalové hmoty i při silnějších obtížích pohybového ústrojí. U 80 procent pacientů s chronickými bolestmi zad přináší významné zlepšení. Po jejím ukončení jsou klienti schopni pokračovat samostatným tréninkem, který dosažený efekt terapie zachovává nebo jej ještě vylepšuje,“ doplňuje.

Každá provozovna Kieser Trainingu je vybavena 50 – 80 specializovanými tréninkovými stroji a terapeutickými přístroji. Aby se však klienti mohli plně soustředit na prováděné cviky, není v provozovnách nic, co by mohlo odvádět jejich pozornost od tréninku. „V žádné provozovně nemáme místo pro módní vymoženosti jako plazmové obrazovky na stěnách, hudbu, saunu či bar s doplňkovou výživou,“ upřesňuje MUDr. Sajer a pokračuje: „Výjimkou v tomto směru nebude ani pražská provozovna, která bude vůbec první ve východní Evropě.“

Klienti Kieser Trainingu mohou ke cvičení využít kteroukoli z více než 140 provozoven po celém světě. Kromě Německa, Rakouska, Švýcarska, Lucemburska a Nizozemska tak lze trénovat i v Austrálii a na Novém Zélandu.

Kieser Training Praha 1 Bredovský Dvůr Politických vězňů 13 110 00 Praha 1 www.kieser-training.com

zdroj: Mmd

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Už dlouho jste nebyli tak spokojení jako dneska. Zdá se vám, že je všechno snadnější. Určitě to bude tím, že už si vás nedobírá nadřízený a na pracovišti vládne pohoda. Do ničeho se však…

Nejčtenější články

Doporučujeme